თავდაცვის სამინისტროს Army Hall - ის დარბაზში ჩატარდა ეროვნული თავდაცვის აკადემიის მაგისტრატურის სასწავლო წლის დაწყებისა და წინა სემესტრის წარჩინებული მაგისტრანტების დაჯილდოვების ღონისძიება.
ღონისძიებას დაესწრო აკადემიის რექტორი ბრიგადის გენერალი მამია ბალახაძე, რექტორის მოადგილე პოლკოვნიკი დავით რაზმაძე და მაგისტრატურის ხელმძღვანელი ვიცე-პოლკოვნიკი გიორგი არაბული.
წარჩინებული მაგისტრანტების ოჯახის წევრები აკადემიის რექტორმა, ბრიგადის გენერალმა მამია ბალახაძემ საპატიო დაფებით დააჯილდოვა და მაგისტრანტებს წარმატებული სასწავლო წელი უსურვა.
ახალი სასწავლო წელი განახლდა სამ სამაგისტრო საგანმანათლებლო პროგრამაზე, თავდაცვის ანალიზი, სახელმწიფო რესურსების მართვა და უსაფრთხოების კვლევების მიმართულებაზე.

A special ceremony was held at the Army Hall of the Ministry of Defence to mark the beginning of the new academic year for the Master's program at the National Defence Academy. The event also included the recognition of outstanding Master's students from the previous semester.
The event was attended by the Rector of the Academy, Brigadier General Mamia Balakhadze, the Deputy Rector, Colonel Davit Razmadze, and the Head of the Master's programs, LTC Giorgi Arabuli.
Brigadier General Mamia Balakhadze awarded plaques to the family members of the successful students and wished the Master's students a successful academic year. The new academic year has begun for three Master's education programs: Defence Analysis, State Resource Management, and Security Studies.