ბულგარეთის რაკოვსკის სახელობის ეროვნული თავდაცვის კოლეჯის დელეგაციის სამუშაო ვიზიტი აკადემიაში
სსიპ - დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიას სამუშაო ვიზიტით ბულგარეთის რაკოვსკის სახელობის ეროვნული თავდაცვის კოლეჯის დელეგაცია   ეწვია გენერალ-მაიორ თოდორ დოჩევის ხელმძღვანელობით.
დელეგაციას ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორის პირველმა მოადგილემ პოლკოვნიკმა ლევან ქავთარაძემ ხელმძღვანელ პირებთან ერთად უმასპინძლა. შეხვედრაზე განიხილეს ორმხრივი თანამშრომლობის საკითხები, გაცვლითი პროგრამები და Erasmus+ - ის პროგრამის ფარგლებში შემდგომი ეტაპების განხორციელების გზები.
გენერალ - მაიორი თოდორ დოჩევი გაეცნო პრეზენტაციას აკადემიის შესახებ. კითხვა - პასუხის რეჟიმში მიიღო ამომწურავი ინფორმაცია აკადემიის ინფრასტუქტურის, სასწავლო პროგრამების და განხორციელებული პროექტების შესახებ. ვიზიტის ფარგლებში განხორციელდა აკადემიის ბაზის დათვალიერება, რის შემდეგაც გენერალ - მაიორმა დელეგაციის წევრებთან ერთად სამახსოვრო ჩანაწერი გააკეთა აკადემიის საპატიო სტუმრების წიგნში.
პოლკოვნიკმა ლევან ქავთარაძემ სტუმრებს საპატიო სადილზე უმასპინძლა და მადლობა გადაუხადა განხორციელებული ვიზიტისთვის.
ეროვნული თავდაცვის აკადემია აქტიურად განაგრძობს მჭიდრო ურთიერთანამშრომლობას საზღვარგარეთის უმაღლეს სამხედრო საგანმანათლებლო დაწესებულებებთან, რაც გამოიხატება გაცვლითი პროგრამების, საერთაშორისო კვირეულების, სამმხრივი ფორმატის შეხვედრების და უმაღლესი დონის ოფიციალური ვიზიტების სახით.

The delegation of the Rakovski National Defense College of Bulgaria, headed by Major General Todor Dochev, visited the LEPL David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia.
The delegation was hosted by the first deputy rector of the National Defence Academy, Colonel Levan Kavtaradze, along with other leaders of the Academy. At the meeting, issues of bilateral cooperation, exchange programs and ways of implementing further stages of Erasmus+ were discussed.
Major General Todor Dochev got acquainted with the presentation about the Academy. In the question-and-answer mode, he received comprehensive information about the facility, training programs and implemented projects of the Academy. Within the framework of the visit, a tour was organized to see the base of the Academy, after which the Major General together with the members of the delegation made a commemorative entry in the guest book of the Academy.
Colonel Levan Kavtaradze hosted the guests at an honorary dinner and expressed his gratitude for their visit. The National Defence Academy actively continues close cooperation with foreign higher military educational institutions, which includes exchange programs, international weeks, tripartite format meetings and official visits of the highest level.