დისტანციური სწავლების ტექნოლოგიის გამოყენება
სსიპ - დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში სამხედრო საგანმანათლებლო პროცესის მხარდაჭერის მიზნით, დისტანციური სწავლების ცენტრის ორგანიზებით გაიმართა სამუშაო შეხვედრა სამხედრო საგანმანათლებლო პროგრამის და საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამების განმახორციელებელ პერსონალთან.
შეხვედრის ძირითად მიზანს წარმოადგენდა, სამხედრო საგანმანათლებლო პროგრამის და საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამების მიხედვით (სამხედრო საქმის სილაბუსების), ვიდეო გაკვეთილების გადაღების გეგმა-გრაფიკის შემუშავება და მიმდინარე წლის ნოემბრის თვიდან ვიდეო გაკვეთილების გადაღებისთვის შესაბამისი სამუშაოების ჩატარება.
დისტანციური სწავლების ისეთი ტექნოლოგიის გამოყენება, როგორიცაა ვიდეო გაკვეთილები, გაზრდის განათლების მიღების ხელმისაწვდომობას და ხელს შეუწყობს სამხედრო მოსამსახურის უწყვეტი განვითარების შესაძლებლობას.

Application of Distance Learning Technology
In order to support the military educational process a working meeting organized by the Distance Learning Center was recently held with the staff responsible for implementing the military and bachelor's educational programs at the LEPL David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia.
The meeting aimed to develop a plan-schedule for recording video lessons according to the military educational program (syllabus of Military Science) and bachelor’s educational programs and to conduct necessary activities to create video lessons from November of this year.
Distance learning technology, such as video lessons, will increase accessibility to education and provide opportunities for continuous development for military personnel.