სსიპ - დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში, იუნკერებისთვის ,,სპიკერობის პროგრამის“ ფარგლებში, ლექციის ჩატარების მიზნით, NATO-ს სამეკავშირეო ოფისის წარმომადგენლები: ოფისის ხელმძღვანელი ბატონი ალექსანდრე ვინიკოვი, პოლიტიკური ოფიცერი ქ-ნი ჟოზეფინ კუნელი და ადმინისტრაციული ასისტენტი ქ-ნი ირინე ზაღრალი იმყოფებოდნენ.
ლექციის დაწყებამდე, მობრძანებულ სტუმრებს, ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორმა, ბრიგადის გენერალმა მამია ბალახაძემ, აკადემიის ხელმძღვანელ პირებთან ერთად გაცნობითი ხასიათის შეხვედრაზე უმასპინძლა. სტუმრებს წარუდგინეს პრეზენტაცია ეროვნული თავდაცვის აკადემიის შესახებ და განიხილეს სამომავლო ურთიერთთანამშრომლობის საკითხები.
სალექციო ფორმატში შეხვედრა მეორე და მესამე კურსის იუნკერებთან კითხვა - პასუხის რეჟიმში წარიმართა. NATO-ს სამეკავშირეო ოფისის წარმომადგენლებმა იუკერებს დეტალურად გააცნეს ჩრდილო-ატლანტიკური ორგანიზაციის შექმნის ისტორია, შექმნის მიზანი, სამომავლო პერსპექტივები და ამომწურავად უპასუხეს მათ მიერ დასმულ შეკითხვებს. ლექციის ბოლოს აკადემიის ბაკალავრიატის ხელმძღვანელმა პოლკოვნიკმა ზურაბ ზერეკიძემ მობრძანებულ სტუმრებს მადლობა გადაუხადა მობრძანებისთვის და საინტერესო ლექციისთვის.

"Speaker Program" at LEPL - Davit Agmashenebeli National Defence Academy of Georgia.
Representatives from the NATO Liaison Office, including the head of the office, Mr. Aleksandre Vinikov, the political officer Ms. Josephine Kuneli, and the administrative assistant Ms. Irine Zaghrali, were present to hold a lecture for Junkers in the borders of the "Speaker Program" at LEPL - Davit Agmashenebeli National Defence Academy of Georgia.
Before the start of the lecture, the Rector of the National Defence Academy, Brigadier General Mamia Balakhadze, hosted an introductory meeting with the leadership of the Academy. The National Defence Academy was introduced to the guests through a presentation. After that, the issues of future mutual cooperation were discussed.
In the lecture format, the meeting with the second and third-year Junkers took place in question-answer mode. The representatives of the NATO Liaison Office introduced the history of the creation of the North Atlantic Organization, the purpose of its creation, and future prospects to the Junkers and comprehensively answered their questions. At the end of the lecture, the head of the baccalaureate, Colonel Zurab Zerekidze, thanked the guests for coming and delivering the interesting lecture.