ეროვნული თავდაცვის აკადემიის დელეგაციის ვიზიტი ბულგარეთში
ეროვნული თავდაცვის აკადემიის დელეგაცია რექტორის მოადგილის პოლკოვნიკ დავით რაზმაძის ხელმძღვანელობით სამუშაო სახის ვიზიტით იმყოფებოდა ბულგარეთის რაკოვსკის ეროვნული თავდაცვის კოლეჯში.
აკადემიის წარმომადგენლები დაესწრნენ კონფერენციას, „სამხრეთ-აღმოსავლეთ ევროპის საერთო მდგრადობა“. გამოცდილების გაზიარების მიზნით გაიმართა სამუშაო შეხვედრები რაკოვსკის ეროვნული თავდაცვის კოლეჯის თავდაცვის უმაღლეს კვლევით ინსტიტუტთან, სადაც კვლევითი ინსტიტუტი და სამეცნიერო კვლევითი ცენტრი შეთანხმდნენ სამომავლო თანამშრომლობაზე.
ეროვნული თავდაცვის აკადემიის წარმომადგენლებს რაკოვსკის ეროვნული თავდაცვის კოლეჯის რექტორმა, გენერალ-მაიორმა თოდორ დოჩევმა უმასპინძლა. ვიზიტის ფარგლებში გაიმართა სამუშაო სახის შეხვედრები, სადაც მხარეებმა განიხილეს არსებული თანამშრომლობის საკითხები და ისაუბრეს სამომავლო გეგმების შესახებ.

The delegation of the National Defence Academy under the leadership of the deputy rector, Colonel Davit Razmadze, was on a working visit to the National Defense College in Rakowski, Bulgaria.
Representatives of the Academy attended the conference, "Total Sustainability of South-Eastern Europe". To share experiences, workshops were held with the Higher Defense Research Institute of the Rakowski National Defense College, where the research institute and the scientific research center agreed on future cooperation.
The representatives of the National Defence Academy were hosted by the Rector of the Rakowski National Defense College, Major General Todor Dochev. Working meetings were held within the framework of the visit, where the parties discussed existing cooperation issues and future plans.