სამუშაო ვიზიტი პოლონეთში
2024 წლის 26 იანვრიდან 1 თებერვლის ჩათვლით  ქ. ვარშავაში და ქ. ოლშტინში (პოლონეთის რესპუბლიკა), ნატოს თავდაცვის განათლების განვითარების პროგრამის, ელექტრონული აკადემიის (NATO DEEP E-Academy) ორგანიზებით, ჩატარებულ გაფართოებულ  სასწავლო სემინარში, მონაწილეობა მიიღო საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს სსიპ - დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორის მოადგილემ პოლკოვნიკმა დავით რაზმაძემ, დისტანციური სწავლების ცენტრის უფროსმა ვიცე-პოლკოვნიკმა გიორგი სხირტლაძემ, უმცროს ოფიცერთა მომზადების სკოლის უფროსმა ვიცე-პოლკოვნიკმა ლაშა კლიმიაშვილმა და იუნკერთა სასწავლო ბატალიონის მეთაურმა ვიცე-პოლკოვნიკმა მანუჩარ დვალიშვილმა.
სემინარის ძირითად მიზანს წარმოადგენდა, ეროვნული თავდაცვის აკადემიისთვის, გაფართოებული სწავლების შესაძლებლობების გაძლიერების ხელშეწყობა. ნატოს თავდაცვის განათლების განვითარების პროგრამის, ელექტრონული აკადემიის  ინსტრუქტორებმა, გაფართოებული სწავლების შესაძლებლობების გაძლიერების ხელშეწყობის მიზნით, ეროვნულ თავდაცვის აკადემიას  შესთავაზეს, რომ ელექტრონული სწავლების ინსტრუქტორის სერტიფიცირების პროგრამაზე  დაესწროს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის მიერ წარდგენილი კანდიდატი და ზოგადად, მათ მიერ დაგეგმილ ონლაინ კურსებზე და აკადემიურ აქტივობებზე, პერიოდულად წარდგენილი იყოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის მიერ განსაზღვრული კანდიდატები.
აღსანიშნავია, რომ მსგავსი აქტივობები სხვადასხვა ქვეყნების  სამხედრო სასწავლო დაწესებულებებს შორის   აყალიბებს მეგობრულ გარემოს, რაც ქმნის ხანგრძლივ ურთიერთობებს სტუდენტებსა და საგანმანათლებლო დაწესებულებებს შორის. ასევე, ავითარებს სოციალურ და კომუნიკაციურ უნარებს, მონაწილეებს შესაძლებლობას აძლევს მიიღონ, რაც შეიძლება მეტი ცოდნა თანამედროვე ტექნოლოგიური გამოწვევების შესახებ და შეიძინონ გამოცდილება მსგავს სფეროებში.

Working visit to Republic Poland
The Deputy Rector of the LEPL – David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia, David Razmadze, the head of the Distance Learning Center, LTC Giorgi Skhirtladze, the head of the Junior Officer Training School LTC Lasha Klimiashvili, and Junker Training Battalion Commander LTC Manuchar Dvalishvili visited Warsaw (Republic of Poland) to participate in the training seminar organized by the NATO DEEP E-Academy from January 26 to February 1, 2024.
The main goal of the seminar was to promote the strengthening of the capabilities of the advanced school for the National Defence Academy. The instructors of the NATO Defense Education Development Program Electronic Academy, to promote the strengthening of the capabilities of the advanced school, suggested to the National Defense Academy to nominate candidates to attend the electronic instructor certification program. In general, candidates determined by the National Defence Academy should be periodically submitted to their planned online courses and academic activities.
It is worth noting that similar activities between military educational institutions of different countries create a friendly environment, which creates long-term relationships between students and educational institutions. It also develops social and communication skills, allowing participants to gain as much knowledge as possible about contemporary technological challenges and gain experience in similar fields.