სსიპ - დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის, ოფიცერთა მომზადების სკოლის მსმენელმა გიორგი მძინარაშვილმა და სასწავლო ბატალიონის მეოთხე კურსის იუნკერებმა გიორგი ცნობილაძემ, ზურაბ გოგიაშვილმა და გიორგი ჯაბიძემ, მიმდინარე წლის აპრილის თვეში საფრანგეთში, სენ სირის აკადემიაში,  ოცმეთაურის სწავლების კურსზე მიიღეს მონაწილეობა.
კურსი მოიცავდა კომანდოს ტიპის სწავლებას, რომელიც დატვირთული იყო ფიზიკური და გონებრივი აქტივობებით.
"ფიზიკური თუ გონებრივი დატვირთვის, კვებისა და ძილის ნაკლებობის მიუხედავად თითოეული ჩვენგანი ძალას არ იშურებდა, რათა მიგვეღწია დასახული მიზნისთვის, დაგვემთავრებინა კურსი წარმატებით. ჩვენ გვქონდა გააზრებული ერთი მარტივი ჭეშმარიტება, რომ საფრანგეთში წარმოვადგენდით ჩვენ სახელმწიფოს, საქართველოს, და ჩვენი წარმატება, ჩვენი სამშობლოს გამარჯვებაა" - წერს მსმენელი გიორგი მძინარაშვილი
აღსანიშნავია, რომ მსგავსი აქტივობები და სწავლებები აყალიბებს მჭიდრო ურთიერთობებსა და და ზრდის თავსებადობას, სხვადასხვა ეროვნების სამხედროებს შორის, რაც მნიშვნელოვანია საერთო სტაბილური და მშვიდობიანი გარემოს ჩამოყალიბებაში.

The platoon leader training course at Saint Cyr Academy in France
In April of this year, a student of the Officer Training School of David Aghmashenebeli National Defence Academy, Giorgi Mdzinarashvili, and the fourth-year Junkers of the Training Battalion, Giorgi Tsnobiladze, Zurab Gogiashvili, and Giorgi Jabidze, participated in the platoon leader training course at Saint Cyr Academy in France. The course included commando-style training that involved physical and mental activities.
"Despite the physical and mental stresses, and lack of food and sleep, each participant strived to complete the course successfully. We understood one simple truth, that in France we represented our state, Georgia, and our success is the victory of our motherland.” Mdzinarashvili stated.
It is worth noting that such activities and training help establish close relationships and increase compatibility between the military of different nationalities, which is important in establishing a common, stable, and peaceful environment.