აკადემიის მაგისტრატურის კურსდამთავრებულთა მეექვსე გამოშვების ცერემონიალი გაიმართა
სსიპ - დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში, აკადემიის მაგისტრატურის კურსდამთავრებულთა მეექვსე გამოშვების ცერემონიალი გაიმართა.
ღონისძიება მისასალმებელი სიტყვით გახსნა აკადემიის რექტორმა, ბრიგადის გენერალმა მამია ბალახაძემ. რექტორმა კურსდამთავრებულებს მიულოცა მაგისტრატურის დასრულება და უსურვა წარმატებები შემდგომ საქმიანობაში, მან თავის სიტყვაში ხაზი გაუსვა სამაგისტრო პროგრამების სახით უმაღლესი განათლების მეორე საფეხურის განხორციელების უდიდეს მნიშვნელობას თავდაცვის ძალების მოქმედი ოფიცრებისთვის და სხვა სახელმწიფო უწყებების წარმომადგენლებისთვის. სიტყვით გამოსვლისას რექტორმა მადლობა გადაუხადა მაგისტრატურის აკადემიურ პერსონალს, თანამშრომლებს და კურსდამთავრებულთა ოჯახის წევრებს.
ღონისძიებას საპატიო სტუმრის რანგში ესწრებოდნენ საქართველოს თავდაცვის მინისტრის მოადგილე გრიგოლ გიორგაძე, თავდაცვის ძალების მეთაურის მოადგილე გენერალ-მაიორი ზაზა ჩხაიძე და სახელმწიფოს სხვადასხვა უწყებების წარმომადგენლები.
ეროვნული თავდაცვის აკადემიის მაგისტრატურის მიმართულებაზე წარმატებით ხორციელდება თავდაცვის ანალიზის, უსაფრთხოების კვლევებისა და სახელმწიფო რესურსების მართვის სამაგისტრო პროგრამები. აღნიშნული პროგრამები წელს 36 - მა მაგისტრანტმა დაამთავრა, მათ შორის 6 - მა წარჩინებით.
ღონისძიების ბოლოს რექტორმა მოწვეულ სტუმრებს და დამსწრე პირად შემადგენლობას საპატიო სადილზე უმასპინძლა.

The sixth graduation ceremony for the masters degree
The sixth graduation ceremony for the master's degree took place at the LEPL David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia.
The event was opened by Brigadier General Mamia Balakhadze, the Rector of the Academy. He congratulated the graduates on completing their master's degrees and wished them success in their future endeavors. In his speech, he emphasized the significance of implementing master's programs for officers of the Defence Forces and representatives of other state agencies as part of the second level of higher education. The rector also expressed his gratitude to the academic staff of the master's program, employees, and family members of the graduates.
Grigol Giorgadze, Deputy Minister of Defence of Georgia, Major General Zaza Chkhaidze, Deputy Commander of the Defence Forces, and representatives of various state agencies attended the event.
The Master's program at the National Defence Academy has successfully implemented Defense Analysis, Security Studies, and State Resource Management programs. This year, 36 master's students graduated from these programs, with 6 graduating with honors.