ნორვეგიის თავდაცვის უნივერსიტეტის კოლეჯის შტაბის უფროსის ვიზიტი აკადემიაში
დღეს, ნორვეგიის თავდაცვის უნივერსიტეტის კოლეჯის შტაბის უფროსი, ბრიგადის გენერალი ულე ანდერს უე, დელეგაციასთან ერთად, სამუშაო ვიზიტით პირველად ესტუმრა ეროვნულ თავდაცვის აკადემიას. სტუმრებს აკადემიის რექტორმა ბრიგადის გენერალმა მამია ბალახაძემ უმასპინძლა. შეხვედრის დროს ჩატარდა გაცნობითი სახის პრეზენტაციები აკადემიისა და ნორვეგიის თავდაცვის უნივერსიტეტის კოლეჯის შესახებ.
აღსანიშნავია, რომ აკადემია აქტიურად თანამშრომლობს ნორვეგიის თავდაცვის უნივერსიტეტის კოლეჯთან, რომელსაც მნიშვნელოვანი წვლილი შეაქვს აკადემიის დისტანციური სწავლების ცენტრის განვითარებაში, როგორც ტექნიკური აღჭურვილობის მხარდაჭერის მიმართულებით, ასევე ცენტრის თანამშრომელთა პროფესიული გადამზადების კუთხით. სამუშაო შეხვედრაზე საუბარი შეეხებოდა არსებული თანამშრომლობის საკითხებს და სამომავლოდ მის გაძლიერებას. სტუმრებმა აგრეთვე დაათვალიერეს აკადემიის ინფრასტრუქტურა.
აღნიშნული სახის ვიზიტები მიზნად ისახავს საერთაშორისო თანამშრომლობის გაღრმავებას სამხედრო სასწავლებლებს შორის, რომლის ფარგლებშიც ხორციელდება სხვადასხვა სამხედრო, საგანმანათლებლო და კულტურული აქტივობების დაგეგმვა.

Today, Brigadier General Ole Anders Oye, the Chief of Staff of the Norwegian Defence University College, made his first visit to the National Defence Academy accompanied by a delegation. The Rector of the Academy, Brigadier General Mamia Balakhadze, welcomed the guests. The meeting included informative presentations about the Academy and the Norwegian Defense University College.
It is worth noting that the Academy and the Norwegian Defense University College have a robust partnership that significantly contributes to the advancement of the Distance Learning Center of the Academy. This collaboration encompasses technical support and professional development for the center's staff. The working meeting focused on current collaboration and strategies for further strengthening it in the future. The guests also had the opportunity to tour the Academy's infrastructure.
These visits are aimed at deepening international cooperation between military schools, as a result of which various military, educational, and cultural activities are planned.