დღეს, გაერთიანებული შტაბის უფროსის მოადგილემ, პოლკოვნიკმა ვლადიმერ ჩაჩიბაიამ სამეთაურო-საშტაბო სკოლის მსმენელებს ლექცია ჩაუტარა. ლექცია კითხვა-პასუხის რეჟიმში გაიმართა და ძირითადად შეეხო შეიარაღებული ძალების მიმდინარე რეფორმებსა და სამომავლო გეგმებს, თავდაცვის სამინისტროსა და განათლების სამინისტროს ურთიერთთანამშრომლობასა და საქართველოს გეო-პოლიტიკურ მდგომარეობას. პოლკოვნიკმა ასევე ისაუბრა სამეთაურო-საშტაბო სკოლის კურსდამთავრებულთა სამომავლო პერსპექტივებზე.
სამეთაურო-საშტაბო სკოლაში მსმენელების შერჩევა ხორციელდება კომპლექსური ტესტირების შედეგების საფუძველზე. კურსზე მიიღებიან უფროსი სამხედრო წოდების მქონე პირები. 2013 წლიდან სამეთაურო-საშტაბო სკოლაში მიიღებიან სამოქალაქო პირებიც. მიმდინარე სასწავლო წლის მონაცემების თანახმად სკოლაში ირიცხება 31 მსმენელი, რომელთაგან 2 სამოქალაქო პირია.

Deputy Chief of Staff Colonel Vladimer Chachibaia delivered a lecture at CGS School. During the lecture Colonel talked about the current and future plans of Georgian Armed Forces, cooperation between Ministry of Defence and Ministry of Education and Science and geo-political condition of Georgia. Colonel Vladimer Chachibaia also discussed the future perspective of CGS School graduates.
Selection of CGS School listeners occurs on the basis of the complex test results. Military representatives with the ranks of Lieutenant-Colonel and Major are accepted at CGS School. From the year of 2013 civilian acceptance is permitted at the School. CGS School has 31 listeners, from which 2 are civilians.