აშშ-ს ფლორიდის შტატში ქ. ორლანდოში გამართული ინდუსტრიული სწავლების კონფერენცია
დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიასა და ნორვეგიის თავდაცვის უნივერსიტეტის კოლეჯს შორის ურთიერთთანამშრომლობის ფარგლებში, აშშ-ს ფლორიდის შტატში, ქ. ორლანდოში გამართულ ინდუსტრიული სწავლების, სიმულაციისა და განათლების კონფერენციაზე დაესწრნენ ეროვნული თავდაცვის აკადემიის დისტანციური სწავლების ცენტრის უფროსი ვიცე-პოლკოვნიკი გიორგი სხირტლაძე და დისტანციური სწავლების ცენტრის სწავლების ადმინისტრატორი ნინო კანდელაკი.
აღნიშნული კონფერენცია მსოფლიოში უდიდესი ღონისძიებაა მოდელირების, სიმულაციისა და ტრენინგის მიმართულებით, რომელიც მოიცავს კვლევითი სტატიების პრეზენტაციებს, ინოვაციური ტექნოლოგიების გამოფენებს და სხვა. ღონისძიების ორგანიზატორია აშშ-ის ეროვნული ტრენინგისა და სიმულაციის ასოციაცია, რომელიც ხელს უწყობს საერთაშორისო თანამშრომლობას სწავლების, განათლების ანალიზისა და მასთან დაკავშირებული დისციპლინების მიმართულებით.
ღონისძიების ფარგლებში აკადემიის წარმომადგენლებმა მონაწილეობა მიიღეს სასწავლო ტექნოლოგიების გლობალური პარტნიორობის ქსელის დირექტორატის შეხვედრაში, სადაც დისტანციური სწავლების ცენტრის უფროსმა წარადგინა მოხსენება ცენტრის საქმიანობისა და მიღწევების შესახებ.

Simulation and Education Conference held in Orlando, Florida, USA
As part of the collaboration between the David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia and the Norwegian Defence University College, the Industrial Training, Simulation, and Education Conference held in Orlando, Florida, USA, was attended by Lieutenant Colonel Giorgi Skhirtladze, the Head of the Distance Learning Center, along with Nino Kandelaki, the Education Administrator of the same center.
This conference stands as the largest global event in the realms of modeling, simulation, and training, featuring presentations of research articles, exhibitions of cutting-edge technologies, and more. Organized by the US National Training and Simulation Association, it fosters international collaboration in teaching, educational analysis, and related fields.
During the event, representatives from the Academy participated in a meeting of the Directorate of the Global Partnership Network for Learning Technologies, where the Head of the Distance Learning Center delivered a report outlining the Center’s activities and achievements.