ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში პროფესიულ საგანმანათლებლო დაწესებულებებთან საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა, რაც სამხედრო მოსამსახურეებისა და მათი ოჯახის წევრების პროფესიული განათლების შესახებ ცნობიერების ამაღლებას ისახავდა მიზნად.
პროფესიული განათლების პროგრამა სამხედრო მოსამსახურეების ოჯახის წევრებს შესაძლებლობას აძლევს, სრული სახელმწიფო დაფინანსებით დაეუფლონ ახალ პროფესიებს, მიიღონ შესაბამისი ცოდნა და პროფესიული კუთხით დასაქმდნენ.
შეხვედრის ფარგლებში პროფესიული საგანმანათლებლო დაწესებულებების წარმომადგენლებმა გაცნობითი სახის პრეზენტაციები ჩაატარეს. შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში წარიმართა.

An informational meeting
An informational meeting with vocational education institutions took place at the National Defence Academy. The purpose of the meeting was to raise awareness among military servicemen and their family members about vocational education opportunities.
The vocational education program offers family members of military personnel the chance to acquire new skills and professions with full state funding, enabling them to gain relevant knowledge and secure professional employment.
During the meeting, representatives from various vocational education institutions delivered introductory presentations. The meeting was held in a question-and-answer mode.