სსიპ - დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია აგრძელებს გაცნობითი სახის ვიზიტების ორგანიზებას სახელმწიფო უწყებებში.
აღნიშნული პროექტის ფარგლებში იუნკერთა სასწავლო ბატალიონის იუნკერები თბილისის ცენტრალურ იუსტიციის სახლს, სახელმწიფო ოკუპაციის მუზეუმს და საქართველოს საპატრიარქოს ესტუმრნენ.
იუნკერებს იუსტიციის სახლის თავმჯდომარე ვახტანგ ჟვანიამ უმასპინძლა და იუსტიციის სახლის საქმიანობა, ძირითადი მიზნები და მიმდინარე პროექტები გააცნო.
იუნკერები ასევე გაეცნენ სახელმწიფო სერვისების მიწოდების ქართულ კონცეფციას და იმ 500-მდე სერვისის შესახებ მიიღეს ინფორმაცია, რომლებიც მთელი საქართველოს მასშტაბით იუსტიციის სახლის 124 ფილიალსა და მობილურ იუსტიციის სახლებშია ხელმისაწვდომი.
ასევე საინტერესო და შინაარსობრივად დატვირთული შეხვედრა გაიმართა საქართველოს საპატრიარქოში.
გაცნობითი სახის ვიზიტები მიზნად ისახავს იუნკერთათვის ცნობადობის ამაღლებას და ზოგადი ცოდნის გაღრმავებას.

Academy of Georgia is organizing introductory visits to various state institutions
The LEPL - David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia is organizing introductory visits to various state institutions. As part of this initiative, the Junkers from the Junker Training Battalion visited the Tbilisi Central House of Justice, the State Occupation Museum, and the Patriarchate of Georgia.
During their visit to the House of Justice, the Junkers were welcomed by Chairman Vakhtang Zhvania, who provided them with insights into the institution's activities, main objectives, and ongoing projects. The Junkers learned about Georgia's approach to delivering state services and were informed about the 500 services available at 124 branches and mobile houses of justice across the country.
Additionally, an engaging and informative meeting took place at the Patriarchate of Georgia. These introductory visits are designed to increase awareness and enhance the general knowledge of the Junkers.