ეროვნული თავდაცვის აკადემიამ კადეტთა სამმხრივ სპორტულ ღონისძიებებს უმასპინძლა, რომლებშიც ეროვნული თავდაცვის აკადემიის, აზერბაიჯანის და თურქეთის სამხედრო სასწავლებლების იუნკერები და კადეტები მონაწილეობდნენ.
ღონისძიებას ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორი, ბრიგადის გენერალი მამია ბალახაძე, თურქეთის ეროვნული თავდაცვის უნივერსიტეტის რექტორი, ერჰან აფიონჯუ და აზერბაიჯანის ეროვნული თავდაცვის უნივერსიტეტის რექტორის მოადგილე გენერალ-მაიორი არიფ ჰასანი ჰასანოვი დაესწრნენ.
კადეტთა სამმხრივი სპორტული ღონისძიება მოიცავს სამხედრო საგანმანათლებლო დაწესებულებების კადეტების შეჯიბრს სპორტის სხვადასხვა სახეობებში.
ღონისძიების დახურვის ცერემონია გამარჯვებული გუნდების დაჯილდოებით და სამახსოვრო საჩუქრების გადაცემით დასრულდა.

The National Defence Academy hosted a trilateral cadet sports event, in which the Junkers and cadets from the National Defence Academy, the Azerbaijani and Turkish military academies participated.
The event was attended by Brigadier General Mamia Balakhadze, the Rector of the National Defence Academy; Erhan Afyoncu, the Rector of the Turkish National Defence University; and Major General Arif Hasani Hasanov, the Deputy Rector of the Azerbaijan National Defence University.
The trilateral sports event included competitions among cadets of the military educational institutions across a range of sports.
The closing ceremony concluded with the awarding of the winning teams and the presentation of commemorative gifts.