ეროვნული თავდაცვის აკადემიის მეთაურის პირველმა მოადგილემ პოლკოვნიკმა იმედა გვრიტიშვილმა აკადემიის სტრუქტურული ერთეულების ხელმძღვანელ პირებთან და პირად შემადგენლობასთან ერთად შეაჯამა 2025 წელი და განიხილა 2026 წელს დაგეგმილი ძირითადი ღონისძიებები.
აკადემიის მეთაურის პირველმა მოადგილემ შეხვედრაზე ყურადღება გაამახვილა 2025 წელს განხორციელებულ ინფრასტრუქტურულ პროექტებზე, საერთაშორისო აქტივობებზე, იუნკერთა/მსმენელთა სამხედრო მომზადების დონის გაძლიერებისათვის შესრულებულ ღონისძიებებზე და სხვა.
აკადემიის მეთაურის პირველმა მოადგილემ ისაუბრა 2026 წელს განსახორციელებელ ინფრასტრუქტურულ პროექტებზე, ასევე საერთაშორისო ურთიერთობების გაღრმავებაზე, სამხედრო, საგანმანათლებლო და კვლევითი საქმიანობის განვითარებაზე.
შეხვედრის დასასრულს, პოლკოვნიკმა იმედა გვრიტიშვილმა აკადემიის თანამშრომლებს მადლობა გადაუხადა გაწეული საქმიანობისათვის.

Summary of the year 2025
Colonel Imeda Gvritishvili, the First Deputy Commander of the National Defence Academy, met with the heads of various structural units and personnel to review the achievements of 2025 and discuss key events planned for 2026.
During the meeting, Colonel Gvritishvili highlighted the infrastructure projects completed in 2025, along with the international activities undertaken and the measures implemented to enhance the military training of the Junkers and trainees.
He also outlined the infrastructure projects slated for 2026, as well as plans to deepen international relations and advance military, educational, and research activities.
At the conclusion of the meeting, Colonel Gvritishvili expressed his gratitude to the Academy employees for their hard work.