სსიპ დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში „საპატიო სტუმრის“ პროგრამის ფარგლებში სტუმრად იმყოფებოდა ნატო-ს სამეკავშირეო ოფისის წარმომადგენელი პოლკოვნიკი ბერათ თელი.
სტუმარი აკადემიის იუნკერებს ესაუბრა ნატოს ჩართულობაზე და თანამშრომლობაზე, ნატოს მიზნებსა და სტრატეგიაზე საქართველოსთან მიმართებით; ნატოს ორგანიზაციულ სტრუქტურაზე და საქმიანობაზე.
აკადემიაში მუდმივ ფორმატში მიმდინარეობს სახელმწიფო სტრუქტურების და საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლების ვიზიტები, რაც ემსახურება იუნკერებში/მსმენელებში სახელმწიფოებრივი აზროვნების ჩამოყალიბებას, სახელმწიფო სტრუქტურების და საერთაშორისო ორგანიზაციების  საქმიანობის გაცნობას.

Colonel Berat Teli, a representative of the NATO Liaison Office, visited the LEPL David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia as a guest of honor as part of an ongoing program.
During his visit, Colonel Teli addressed the Junkers about NATO's engagement and cooperation with Georgia, its goals and strategies, as well as the organization's structure and activities.
The Academy regularly hosts visits from representatives of government agencies and international organizations. These visits aim to foster a state-oriented mindset among the Junkers/students and to familiarize them with the functions of state institutions and international bodies.