დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში „საპატიო სტუმრის“ პროგრამის ფარგლებში იმყოფებოდნენ შსს - საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის თანამშრომლები ვიცე-პოლკოვნიკი ვახტანგ ბოლქვაძე და მაიორი ოთარ კუხალეიშვილი.
სტუმრებმა აკადემიის იუნკერებს გააცნეს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის სტრუქტურა, ფუნქციები და ქვეყნის უსაფრთხოების სისტემაში სამსახურის როლი.
აკადემიაში მუდმივ ფორმატში მიმდინარეობს სახელმწიფო სტრუქტურების წარმომადგენლების ვიზიტები, რაც ემსახურება იუნკერებში სახელმწიფოებრივი აზროვნების ჩამოყალიბებას და სახელმწიფო სტრუქტურების საქმიანობის გაცნობას.

As part of the "Guest of Honor" program, Lieutenant Colonel Vakhtang Bolkvadze and Major Otar Kukhaleishvili, employees of the Ministry of Internal Affairs - Emergency Management Service, visited the David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia.
During their visit, the guests presented the structure, functions, and role of the Emergency Management Service within the country's security system to the Academy Junkers.
The Academy regularly invites representatives from various state institutions to help instill a sense of civic responsibility in the Junkers and to familiarize them with the operations of these state entities.