სსიპ — დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის იუნკერები ვახტანგ დანელია და ლადო გოგოლაძე, რიშელიეს საერთაშორისო კვირეულის ფარგლებში, კანადაში, სენტ-ჟანის სამეფო სამხედრო კოლეჯში იმყოფებოდნენ.
რიშელიეს საერთაშორისო კვირეული აერთიანებს სხვადასხვა ქვეყნის სამხედრო აკადემიების სტუდენტებს და მიზნად ისახავს აკადემიური და კულტურული აქტივობების ხელშეწყობას. ღონისძიებაში ასევე მონაწილეობდნენ ფილიპინების სამხედრო აკადემიის, კორეის საჰაერო ძალების აკადემიის, ნორვეგიის სამხედრო კოლეჯისა და ბელგიის სამეფო სამხედრო აკადემიის კადეტები.
ვიზიტის ფარგლებში იუნკერებმა მონაწილეობა მიიღეს ეროვნული უსაფრთხოების გამოწვევების შესახებ გამართულ სტუდენტურ კონფერენციაში, აგრეთვე დაესწრნენ ლიდერობის თემაზე გამართულ კონფერენციას. ასევე მოინახულეს კანადის მე-2 დივიზიის სამხედრო ბაზა და დაათვალიერეს ქალაქ კვებეკის ღირსშესანიშნაობები.
საერთაშორისო კვირეულში მონაწილეობა იუნკერებისთვის მნიშვნელოვანი გამოცდილებაა, რომელიც ხელს უწყობს ცოდნის გაღრმავებას, საერთაშორისო პარტნიორებთან თანამშრომლობის გაძლიერებას და მომავალი სამხედრო ლიდერების ჩამოყალიბებას.

Junkers Vakhtang Danelia and Lado Gogoladze from the LEPL David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia visited the Royal Military College of Saint-Jean in Canada as part of International Richelieu Week.
International Richelieu Week brings together students from various military academies worldwide and aims to foster academic and cultural exchange. The event also featured participation from cadets of the Philippine Military Academy, the Republic of Korea Air Force Academy, the Norwegian Military Academy, and the Royal Military Academy of Belgium.
During the visit, the Junkers participated in a student conference on national security challenges and attended a seminar on leadership. Additionally, they visited the 2nd Canadian Division Military Base and toured the landmarks of Quebec City.
Participation in International Week provides Junkers with valuable experience, helping to broaden their knowledge, strengthen cooperation with international partners, and shape future military leaders.