მოსახსენიებელი პანაშვიდი
დავით აღმაშენებლის სახელობის ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში მდებარე წმ. დავით აღმაშენებლის სახელობის ტაძარში აკადემიის კაპელანმა დეკანოზმა გიორგი გაბლიშვილმა სრულიად საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქის სულის მოსახსენიებელი პანაშვიდი გადაიხადა, რომელსაც აკადემიის ხელმძღვანელი პირები, პირადი შემადგენლობა და იუნკერ/მსმენელები დაესწრნენ.
„უწმიდესი და უნეტარესი ათწლეულების განმავლობაში წარმოადგენდა ჩვენი ქვეყნის სულიერი სიმტკიცისა და ერთიანობის სიმბოლოს. მისი წვლილი განსაკუთრებულად მნიშვნელოვანია ჩვენი სამშობლოს სულიერი აღორძინების, ეროვნული და სახელმწიფოებრივი თვითმყოფადობის შენარჩუნების საქმეში.
ფასდაუდებელია მისი ღვაწლი ქართული ჯარისა და მხედრობის სულიერი გაძლიერებისა და განმტკიცების საქმეში. იგი ყოველთვის განსაკუთრებული სიყვარულით ლოცავდა სამშობლოს მცველებს და გვასწავლიდა სამშობლოს სიყვარულს, თავდადებასა და ერთგულებას“.

A memorial service for the soul of the Catholicos-Patriarch
At the St. David the Builder Church located within the David Aghmashenebeli National Defence Academy, the Academy’s Chaplain, Archpriest Giorgi Gablishvili, served a memorial service for the soul of the Catholicos-Patriarch of All Georgia. The service was attended by the Academy’s leadership, personnel, and Junkers.
'For decades, His Holiness and Beatitude has been a symbol of our country’s spiritual strength and unity. His contribution to the spiritual revival of our motherland and the preservation of our national and state identity is of profound importance.
His role in the spiritual fortification of the Georgian Army and its soldiers is invaluable. He always blessed the defenders of our homeland with exceptional love, teaching us devotion, loyalty, and love for our country.'