სსიპ - დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის დისტანციური სწავლების ცენტრის თანამშრომლებმა მონაწილეობა მიიღეს ბოსნია-ჰერცეგოვინის დედაქალაქ სარაევოში გამართულ „პარტნიორობა მშვიდობის კონსორციუმის“ სწავლების სამუშაო შეხვედრაში, რომელსაც მასპინძლობდა ბოსნია-ჰერცეგოვინის თავდაცვის სამინისტრო. ღონისძიებაში მონაწილეობა მიიღეს 17 ქვეყნის 37-მა წარმომადგენელმა. შეხვედრა მიეძღვნა ელექტრონული სწავლების სფეროში საერთაშორისო თანამშრომლობის გაზიარებას, საომარ პირობებში სასწავლო სისტემების მდგრადობის საკითხებს და ხელოვნური ინტელექტის როლს თავდაცვის სფეროში განათლებისა და მომზადების პროცესებში.
ღონისძიებაზე ეროვნული თავდაცვის აკადემიას წარმოადგენდნენ დისტანციური სწავლების ცენტრის სწავლების ადმინისტრატორი ნინო კანდელაკი და სწავლების მართვის ელექტრონული სისტემის კურატორი ლექსო ჭოჭელი. ნინო კანდელაკმა ეროვნული განახლებების სესიის ფარგლებში წარადგინა პრეზენტაცია, რომელიც შეეხებოდა აკადემიის დისტანციური სწავლების ცენტრის 2025 წლის მიღწევებს და 2026 წელს დაგეგმილი ძირითადი ღონისძიებები.
საერთაშორისო ფორუმში მონაწილეობა აკადემიისთვის წარმოადგენს, როგორც მოწინავე გამოცდილების შეძენისა და პარტნიორ ქვეყნებთან კომუნიკაციის გამყარების შესაძლებლობას თავდაცვის სექტორში ციფრული სწავლების განვითარების კუთხით.

Working group meeting of the Partnership for Peace Consortium
Employees of the Distance Learning Center at the LEPL -David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia participated in a working group meeting of the Partnership for Peace Consortium (PfPC) in Sarajevo, Bosnia and Herzegovina. Hosted by the Ministry of Defence of Bosnia and Herzegovina, the event brought together 37 representatives from 17 countries.
The meeting focused on international cooperation in e-learning, the resilience of training systems during wartime, and the role of artificial intelligence in defense education and training.
The Academy was represented by Nino Kandelaki, Training Administrator of the Distance Learning Center, and Lekso Chocheli, E-Learning Management System Curator. During the National Updates session, Nino Kandelaki delivered a presentation highlighting the Center's achievements in 2025 and outlining key initiatives planned for 2026.
Participation in this international forum provides the Academy with a valuable opportunity to adopt best practices and strengthen ties with partner nations to further advance digital learning within the defense sector.