დღეს, ეროვნული თავდაცვის აკადემიის პროფესიული განვითარების ცენტრის ინიციატივით, საქართველოს თავდაცვის სამინისტროში გაიმართა შეხვედრა სახელმწიფო სექტორში არსებული ტრენინგ ცენტრების წარმომადგენლებთან.
შეხვედრის მიზანს საჯარო სექტორში არსებული სასწავლო ცენტრების საქმიანობის გაცნობა და გამოცდილების გაზიარება წარმოადგენდა. ასევე განხილულ იქნა საჯარო სექტორში მიმდინარე პროფესიული განვითარების პროცესი, არსებული პრიორიტეტები და გამოწვევები.
შეხვედრას ესწრებოდა ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორი ზურაბ აგლაძე, რექტორის მოადგილე ერეკლე ჩიგოგიძე, პროფესიული განვითარების ცენტრის უფროსი თეა ნიკოლაშვილი, ნატო-საქართველოს პროფესიული განვითარების პროგრამის მენეჯერი ელინა ლანგე და საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიის რექტორი ნუკრი გელაშვილი

NDA Professional Development Center held a meeting at the Ministry of Defence of Georgia with the representatives of Training Centers in the public sector.
The main purpose of this meeting was to overview the work of Training Centers and to share the experience. During the meeting parties also discussed the professional development process, existing priorities and challenges.
Rector of NDA Zurab Agladze, Deputy Rector Erekle Chigogidze, Head of Professional Development Center Tea Nikolashvili, Manager of NATO-Georgian Professional Development Program Elina Lange and Rector of the Academy of the Ministry of Internal Affairs Nukri Gelashvili attended the meeting.