მიმდინარე წელს იტალიის რესპუბლიკის ქალაქ პალერმოში ჩატარდა VI საერთაშორისო მშვიდობის, უსაფრთხოების და კეთილდღეობის ფორუმი, რომელიც მოიცავდა სამეცნიერო-პრაქტიკულ კონფერენციას, სამუშაო შეხვედრებს, დისკუსიებსა და დებატებს.
საერთაშორისო ფორუმი წარმოადგენს ერთ-ერთ მასშტაბურ სამეცნიერო და შემეცნებით ღონისძიებას, რომელშიც ჩართულნი არიან მსოფლიოს სხვადასხვა სამხედრო-საგანმანათლებლო დაწესებულებების ხელმძღვანელები, აკადემიური პერსონალი, მკვლევარები და კადეტები.
საერთაშორისო ფორუმში ეროვნული თავდაცვის აკადემიიდან მონაწილეობა მიიღეს აკადემიის მეთაურის მოადგილე-შტაბის უფროსმა ვიცე-პოლკოვნიკმა ლაშა კლიმიაშვილმა, იუნკერთა სასწავლო ბატალიონის მეთაურმა ვიცე-პოლკოვნიკმა მანუჩარ დვალიშვილმა, შტაბის G-5 სამსახურის უფროსმა ვიცე-პოლკოვნიკმა კახაბერ ყავლაშვილმა, აგრეთვე მესამე კურსის იუნკერებმა დავით აწკარუნაშვილმა, რატი კუკულაძემ და ნიკოლოზ მებაღიშვილმა.
აღნიშნული ფორუმი საუკეთესო საშუალებას წარმოადგენს პარტნიორ სამხედრო საგანმანათლებლო დაწესებულებებს შორის პარტნიორობის განმტკიცების და გამოცდილების გაზიარებისთვის.

This year, Palermo Italy hosted the 6th International Forum for Peace
This year, Palermo, Italy hosted the 6th International Forum for Peace, Security and Prosperity, which featured a scientific-practical conference, workshops, discussions, and debates.
This international forum is a major scientific and educational event, bringing together leaders of military-educational institutions worldwide, academic staff, researchers, and cadets.
Representing the National Defence Academy at the forum were the Deputy Commander- Chief of Staff, Lieutenant Colonel Lasha Klimiashvili; the Commander of the Junker Training Battalion, Lieutenant Colonel Manuchar Dvalishvili; the Chief of the G-5 Staff Service, Lieutenant Colonel Kakhaber Kavlashvili; and third-year Junkers Davit Atskarunashvili, Rati Kukuladze, and Nikoloz Mebagishvili.
The forum serves as an outstanding platform for strengthening partnerships and exchanging best practices among partner military educational institutions.