ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში თბილისის N 216 საჯარო სკოლის და ჩხოროწყუს მუნიციპალიტეტის ახუთის თემის N 1 საჯარო სკოლის მოსწავლეების ვიზიტი განხორციელდა.
იუნკერებმა სკოლის მოსწავლეებს გააცნეს პრეზენტაცია ეროვნული თავდაცვის აკადემიის შესახებ. პრეზენტაციამ კითხვა-პასუხის რეჟიმში ჩაიარა და სტუმრებმა ამომწურავი ინფორმაცია მიიღეს აკადემიის ძირითადი საქმიანობის შესახებ.
პრეზენტაციის შემდეგ მობრძანებულმა სტუმრებმა დაათვალიერეს აკადემიის ინფრასტრუქტურა - გაეცნენ იუნკერების საცხოვრებელ პირობებს, მოინახულეს სალექციო კლასები, მუზეუმი, ბიბლიოთეკა, რეკრეაციის ცენტრი და სპორტული დარბაზი.

Students from Tbilisi Public School No. 216 and Akhuti Community Public School No. 1 of Chkhorotsku Municipality visited the National Defence Academy.
The Junkers delivered a presentation on the National Defence Academy to the students. The session was interactive, featuring a question-and-answer segment, which provided the guests with comprehensive information regarding the Academy’s core activities.
Following the presentation, the visiting guests toured the Academy's infrastructure. They familiarised themselves with the Junkers' living conditions and visited the lecture halls, museum, library, recreation centre, and sports gym.