უნგრეთის სამხედრო ფაკულტეტის დეკანი ბრიგადის გენერალი პიტერ ლიპაის ვიზიტი აკადემიაში
ეროვნულ თავდაცვის აკადემიას სამუშაო ვიზიტით სტუმრობდა უნგრეთის ლუდოვიკას საჯარო სამსახურის უნივერსიტეტის ოფიცერთა მომზადებისა და სამხედრო ფაკულტეტის დეკანი ბრიგადის გენერალი პიტერ ლიპაი და საერთაშორისო ურთიერთობების ვიცე-დეკანი პოლკოვნიკი ფერენც პეტრუსკა.
სტუმრებს აკადემიის მეთაურის მოადგილემ პოლკოვნიკმა ზურაბ ზერეკიძემ უმასპინძლა. სამუშაო შეხვედრაზე მხარეებმა განიხილეს არსებული ორმხრივი თანამშრომლობის გაღრმავების საკითხები და სამომავლო თანამშრომლობის მიმართულებები.
აღნიშნული თანამშრომლობა მოიცავს სხვადასხვა სფეროებს, მათ შორის მოკლევადიან სამხედრო საგანმანათლებლო პროგრამებზე გაცვლით აქტივობებს, რომლებშიც მონაწილეობენ აკადემიის იუნკერები, მსმენელები, სამხედრო, აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალი, ასევე თანამშრომლობის სფერო მოიცავს „ერასმუს+“ პროგრამის ფარგლებში დაგეგმილ ღონისძიებებს.
მსგავსი სახის საერთაშორისო ვიზიტები აღრმავებს ურთიერთობებს აკადემიასა და პარტნიორ უმაღლეს სამხედრო სასწავლებლებს შორის და ქმნის მჭიდრო პარტნიორულ ურთიერთობებს სამხედრო, სასწავლო და სამეცნიერო-კვლევითი მიმართულებებით.

The National Defence Academy was visited on a working visit by Brigadier General Péter Lipai
The National Defence Academy was visited on a working visit by Brigadier General Péter Lipai, Dean of the Faculty of Military Science and Officer Training of the Ludovica University of Public Service in Hungary, and Colonel Ferenc Petruska, Deputy Dean for International Relations.
The guests were hosted by Colonel Zurab Zerekidze, Deputy Commander of the Academy. At the working meeting, the parties discussed issues of deepening existing bilateral cooperation and directions for future cooperation.
This cooperation covers various areas, including exchange activities on short-term military educational programs involving the Academy’s Junkers, students, military, academic, and administrative personnel, as well as events planned within the framework of the Erasmus+ program.