სსიპ - დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში ჩატარდა სამაგისტრო საგანმანათლებლო პროგრამების მსმენელთა სამაგისტრო ნაშრომების დაცვა, სადაც ესწრებოდა აკადემიის მეთაური ბრიგადის გენერალი მამია ბალახაძე.
აკადემიის მაგისტრატურის მიმართულებაზე წარმატებით ხორციელდება თავდაცვის ანალიზის, უსაფრთხოების კვლევების, საერთაშორისო ურთიერთობები და სამხედრო დიპლომატიის და სახელმწიფო რესურსების მართვის სამაგისტრო პროგრამები. სამაგისტრო ნაშრომების დაცვის საკვალიფიკაციო კომისიის შედეგების მიხედვით და მაგისტრატურის საბჭოს გადაწყვეტილებით სამაგისტრო საგანმანათლებლო პროგრამების 40 კურსდამთავრებულს მიენიჭებათ მაგისტრის აკადემიური ხარისხი შესაბამის სპეციალობებში.
აღსანიშნავია, რომ აკადემიის სამაგისტრო საგანმანათლებლო პროგრამები ორიენტირებულია, როგორც თავდაცვის სამინისტროს სისტემაში და ქვეყნის უსაფრთხოების სხვადასხვა სექტორში დასაქმებული, ასევე ნებისმიერი დაინტერესებული სამოქალაქო პირებისათვის აკადემიური განათლების მიცემაზე.

Academys masters degree programmes
Master’s thesis defences for students enrolled in the Academy’s master’s degree programmes were held at the LEPL David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia. The event was attended by the Commander of the Academy, Brigadier General Mamia Balakhadze.
The Academy successfully delivers master’s degree programmes in Defence Analysis, Security Studies, International Relations and Military Diplomacy, and State Resource Management. Based on the evaluations of the Thesis Defence Committee and the decision of the Graduate Council, 40 graduates will be awarded the academic degree of Master in their respective fields of study.
The Academy’s master’s degree programmes are designed for personnel of the Ministry of Defence, professionals employed across various national security sectors, as well as other interested civilians seeking high-quality academic education.