დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის სამეცნიერო კვლევით ცენტრის ორგანიზებით გაიმართა სამეცნიერო სტუდენტური კონფერენცია „ციფრული ეპოქა და ადამიანის უფლებები: სამართლებრივი პერსპექტივები“.
კონფერენცია გახსნა და მონაწილეების სიტყვით მიმართა აკადემიის მეთაურმა ბრიგადის გენერალმა მამია ბალახაძემ. აკადემიის მეთაურმა ყურადღება გაამახვილა აკადემიაში სამეცნიერო-კვლევითი კომპონენტის კიდევ უფრო მეტად განვითარების და გაღრმავების მნიშვნელობაზე. კონფერენციას ასევე ესწრებოდნენ აკადემიის პერსონალი და მოწვეული სტუმრები.
პრეზენტაციების მიმდინარეობისას მოხსენებები გაკეთდა სამართლის სხვადასხვა მიმართულებებით და განხილული იქნა სამეცნიერო - კვლევითი სიახლეები. კონფერენციის მსვლელობის დროს დამსწრე აუდიტორიის მხრიდან დაისვა არაერთი საინტერესო კითხვა, რაზეც მომხსენებლებმა თავიანთი კომპეტენციის ფარგლებში გასცეს ამომწურავი პასუხები.

Student Scientific Conference
The Scientific-Research Center of the David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia organized the Student Scientific Conference 'Digital Era and Human Rights: Legal Perspectives'.
Brigadier General Mamia Balakhadze, Commander of the Academy, opened the conference and addressed the participants. The Commander emphasized the importance of further developing and expanding the scientific-research component within the Academy. The event was also attended by the Academy’s staff and invited guests.
During the sessions, presentations covered various fields of law, and the latest scientific-research innovations were discussed. The audience engaged actively, raising numerous interesting questions, to which the speakers provided comprehensive answers.