დღეს, ეროვნული თავდაცვის აკადემიის იუნკერებმა პროექტის „მდგრადი განვითარება და გარემოს მიმართ პასუხისმგებლობა“ ფარგლებში ხეები დარგეს სოფელ დაბაში.
პროექტი მიზნად ისახავს ბორჯომის მუნიციპალიტეტის სოფლების, დაბისა და წაღვერის მდგრად განვითარებას, გარემოს მიმართ პასუხისმგებლობის გაზრდასა და ბუნებრივი კატასტროფების რისკის შემცირებას, რომელიც გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP), საქართველოს გარემოსა და ბუნებრივი რესურსების დაცვის სამინისტროსა და ეროვნული სატყეო სააგენტოს მხარდაჭერით ხორციელდება.
ხეების დარგვაში მონაწილეობა მიიღეს საქართველოს გარემოსა და ბუნებრივი რესურსების დაცვის მინისტრმა ხათუნა გოგალაძემ, გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) ხელმძღვანელმა საქართველოში ნილს სკოტმა, ფინეთის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიანმა ელჩმა საქართველოში კრისტოფერ მიკელსონმა, ბორჯომის გამგებელმა დიმიტრი ბერიძემ და კადეტთა სამხედრო ლიცეუმის კადეტებმა.

NDA Junkers planted trees in village Daba in the framework of project “Promote Sustainable Livelihoods and Responsible Attitude to Environment”.
The purpose of the project is to promote the sustainable livelihoods, responsible attitude to environment and disaster risk reduction in the areas of Daba and Tsageri, Borjomi Municipality. The project is supported by the United Nations Development Programme, Ministry of Environment and Natural Resources Protection of Georgia and National Forest Agency.
Minister of Environment and Natural Resources Protection of Georgia Khatuna Gogaladze, United Nations Development Programme Resident Representative in Georgia Niels Scott, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Finland Christopher Mickelson, Governor of Borjomi Dimitri Beridze and Cadets Military Lyceum Cadets also participated in the project.