სსიპ - დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში, აკადემიის მაგისტრატურის კურსდამთავრებულთა გამოშვების ცერემონიალი გაიმართა.
აკადემიის მეთაურმა, ბრიგადის გენერალმა მამია ბალახაძემ კურსდამთავრებულებს მიულოცა მაგისტრატურის დასრულება და წარმატებები უსურვა შემდგომ საქმიანობაში.
მეთაურმა თავის სიტყვაში ხაზი გაუსვა იმ პროგრესსა და სიახლეებს, რაც აკადემიაში ხორციელდება და აღნიშნა, რომ აკადემია მუდმივ რეჟიმში ახორციელებს უკვე არსებული სამაგისტრო პროგრამების განვითარებას.
სიტყვით გამოსვლისას მეთაურმა მადლობა გადაუხადა მაგისტრატურის აკადემიურ პერსონალს, პირად შემადგენლობას და კურსდამთავრებულთა ოჯახის წევრებს.
ეროვნული თავდაცვის აკადემიის მაგისტრატურის მიმართულებაზე წარმატებით ხორციელდება თავდაცვის ანალიზის, უსაფრთხოების კვლევების, სახელმწიფო რესურსების მართვის და საერთაშორისო ურთიერთობებისა და დიპლომატიის სამაგისტრო პროგრამები. აღნიშნული პროგრამები წელს 40 - მა მაგისტრანტმა დაამთავრა. აღსანიშნავია, რომ წლევანდელ კურსდამთავრებულებს შორის პირველად არიან სამოქალაქო პირები რომლებიც არ მუშაობენ არცერთ სახელმწიფო უწყებაში.
ღონისძიების დასასრულს მეთაურმა მაგისტრატურის პირადი შემადგენლობა და პროფესორ-მასწავლებლები დაკისრებული მოვალეობის კეთილსინდისიერად და მაღალხარისხოვნად შესრულებისთვის ფასიანი საჩუქრით და ,,საპატიო სიგელი''-თ დააჯილდოვა.

The graduation ceremony for the Master’s degree students was held at the LEPL David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia.
Brigadier General Mamia Balakhadze, Commander of the Academy, congratulated the graduates on completing their Master’s studies and wished them success in their future endeavors.
In his address, the Commander highlighted the ongoing progress and innovations at the Academy, noting that the institution is committed to the continuous development of its existing Master’s programs.
He also extended his gratitude to the academic faculty, personnel, and the families of the graduates.
The National Defence Academy successfully offers Master’s degree programs in Defense Analysis, Security Studies, State Resource Management, and International Relations and Diplomacy. This year, 40 Master’s students successfully graduated from these programs. Notably, this year's graduating class includes, for the first time, civilians who are not employed by any government institution.
At the conclusion of the event, the Commander awarded the Master’s program staff and professors with gifts and Certificates of Appreciation for the conscientious and high-quality performance of their duties.