დღეს, ეროვნულ თავდაცვის აკადემიას ლიტვის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი საქართველოში იონას პასლაუსკასი ესტუმრა. ბატონმა იონასმა აკადემიის იუნკერებს ლექცია ჩაუტარა საქართველოსა და ლიტვის ურთიერთობების შესახებ.
ბატონმა ელჩმა ლექციის მსვლელობისას საქართველოსა და ლიტვის, როგორც ძველ, ასევე უახლეს ისტორიულ მსგავსებაზე ისაუბრა, ასევე განიხილა ევროკავშირისა და ნატოს დამოკიდებულება საქართველოს მიმართ და ქვეყანაში განხორციელებული პოლიტიკური რეფორმები.
ლექციის დასასრულს, ბატონ იონას პასლაუსკასს იუნკერებმა კითხვები დაუსვეს საქართველოს ევროკავშირში შესვლის პერსპექტივების, საქართველოსა და ლიტვის სამხედრო ურთიერთობებისა და სოჭის ოლიმპიადის შესახებ.

The Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Lithuania in Georgia Jonas Paslauskas visited NDA. He delivered a lecture to NDA Junkers on the subject of Georgian and Lithuanian relationships.
During the lecture Mr. Paslauskas talked about the ancient and current historical similarities between Georgia and Lithuania, he also discussed the attitudes of European Union and NATO towards Georgia and the political reforms carried out in the country.
At the end of the lecture, Junkers asked questions to Mr. Jonas Paslauskas regarding the possibilities of entering in EU for Georgia, military cooperation between Georgia and Lithuania and the Sochi Olympics.