ახალი სასწავლო წელი აკადემიაში
სსიპ – დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის მეთაური ბრიგადის გენერალი მამია ბალახაძე იუნკერთა სასწავლო ბატალიონის იუნკერებს, ოფიცერთა მომზადების საკანდიდატო კურსის და რეზერვის უმცროსი ოფიცრის ნებაყოფლობითი სამხედრო მომზადების პროგრამის მსმენელებს შეხვდა და ახალი სასწავლო წლის დაწყება მიულოცა.
შეხვედრის ფარგლებში აკადემიის მეთაურმა იუნკერებს და მსმენელებს წარმატებები უსურვა ახალი სასწავლო წლის დაწყებასთან დაკავშირებით და ყურადღება გაამახვილა პროფესიული განვითარებისა და ცოდნის მიღების მნიშვნელობაზე. მან აღნიშნა, რომ აკადემიაში სწავლა მნიშვნელოვან შესაძლებლობას წარმოადგენს ახალი ცოდნისა და გამოცდილების მისაღებად, პროფესიული უნარების გასავითარებლად და მომავალ საქმიანობაში მიღებული ცოდნის წარმატებით გამოყენებისთვის.
აკადემიის მეთაურმა იუნკერებს და მსმენელებს მოუწოდა, სასწავლო პროცესს მაქსიმალური პასუხისმგებლობითა და მოტივაციით მიუდგნენ, აქტიურად ჩაერთონ სასწავლო და პრაქტიკულ აქტივობებში და გამოიყენონ აკადემიაში სწავლის პერიოდი საკუთარი შესაძლებლობების განვითარებისათვის.

Brigadier General Mamia Balakhadze, Commander of the LEPL David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia, met with the Junkers of the Junker Training Battalion, as well as the course participants of the Officer Candidate Course and the Reserve Junior Officer Voluntary Military Training Program, to congratulate them on the start of the new academic year.
During the meeting, the Commander of the Academy wished the Junkers and course participants success for the upcoming academic year and emphasized the importance of professional development and knowledge acquisition. He noted that studying at the Academy provides a significant opportunity to gain new knowledge and experience, develop professional skills, and successfully apply these attributes to their future endeavors.
The Commander encouraged the Junkers and course participants to approach their studies with the utmost responsibility and motivation, to actively engage in academic and practical activities, and to utilize their time at the Academy to maximize their potential.