ალექსი პეტრიაშვილი ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში
დღეს, ეროვნულ თავდაცვის აკადემიას სახელმწიფო მინისტრი ევროპულ და ევროატლანტიკურ სტრუქტურებში ინტეგრაციის საკითხებში ალექსი პეტრიაშვილი ესტუმრა. სახელმწიფო მინისტრმა აკადემიის იუნკერებს ჩაუტარა ლექცია, რომლის მთავარი თემა საქართველოს ევროკავშირსა და ნატოში ინტეგრაცია იყო.
ლექციის მსვლელობისას მინისტრმა განიხილა ის დიდი პროცესები, რომლის გავლა საქართველოს ხელს შეუწყობს, რომ გახდეს ევროკავშირისა და ნატოს სრულუფლებიანი წევრი, ასევე შეეხო ევროკავშირთან თავისუფალი ვაჭრობის შეთანხმებასა და მის დადებით მხარეებს.
ლექციის ბოლოს, სახელმწიფო მინისტრს აკადემიის იუნკერებმა კითხვები დაუსვეს ევრაზიული კავშირისა და რუსეთის დამოკიდებულებაზე საქართველოს ევროკავშირსა და ნატოში გაწევრიანებასთან დაკავშირებით.
სახელმწიფო მინისტრთან შეხვედრას საქართველოს თავდაცვის მინისტრის მოადგილე მიხეილ დარჩიაშვილი დაესწრო.

Alex Petriashvili at NDA
State Minister on European and Euro-Atlantic Integration Alex Petriashvili visited NDA. State Minister delivered the lecture to Academy Junkers on the subject of integration of Georgia in European Union and NATO.
During the lecture, the Minister discussed the processes Georgia has to go through in order to become an equal member of EU and NATO; he also referred to the EU Free Trade Agreement and its benefits for the country.
At the end of the lecture, Junkers asked questions to the State Minister regarding the Eurasian Union and Russia’s attitudes towards the integration of Georgia in EU and NATO.