ეროვნულ თავდაცვის აკადემიას სამშვიდობო და სამოქალაქო განათლების მხარდაჭერის პროგრამის ფარგლებში აფხაზეთის საჯარო სკოლების მოსწავლეები ესტუმრნენ. პროგრამა აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის განათლებისა და კულტურის სამინისტროს მხარდაჭერით ხორციელდება.
შეხვედრა გაცნობით ხასიათს ატარებდა. ბაკალავრიატის III კურსის იუნკერმა არჩილ შავდათუაშვილმა სტუმრებს საქართველოში არსებული სამხედრო სასწავლებლების ისტორია გააცნო. სასწავლო ბატალიონის მეთაურმა, უფროსმა ლეიტენანტმა ლაშა ოდილავაძემ კი სტუმრებს აკადემიის სტრუქტურა და საქმიანობა გააცნო. მან ასევე ისაუბრა იუნკერების დღის განრიგსა და აქტივობებზე.
შეხვედრის მეორე ნახევარი კითხვა-პასუხის რეჟიმში წარიმართა. კითხვები ძირითადად აკადემიაში მიღების, სტიპენდიის, გაცვლითი პროგრამების, დათხოვნისა და კონტრაქტის პირობებს შეეხო.

In the framework of the Peacekeeping and Civil Education Support Programme Abkhazian Public Schools students visited NDA. The programme is supported by the Ministry of Education and Culture of the Autonomous Republic of Abkhazia.
During the meeting, 3rd year Bachelor School Junker Archil Shavdatuashvili introduced to the guests the history of the Georgian Military Institutions. The Commander of Training Battalion, Senior Lieutenant Lasha Odilavadze discussed the structure and activities of the Academy. He also talked about the Junkers’ everyday routine and their activities.
During the second half of the meeting, the students asked questions regarding the Academy entry requirements, scholarships, exchange programs, day offs and contract.