სწავლება გენდერულ თანასწორობასა და გაეროს უშიშროების საბჭოს რეზოლუცია № 1325-ზე
ეროვნული თავდაცვის აკადემიის ადმინისტრაციის ხელმძღვანელის, ქალბატონი მაია ავალიანის ხელშეწყობით, ეროვნული სამოქმედო გეგმის ფარგლებში ეროვნული თავდაცვის აკადემიის სასწავლო გეგმაში შევიდა სწავლება თემაზე გენდერული თანასწორობის პრინციპები და გაეროს უშიშროების საბჭოს რეზოლუცია № 1325.
ამ ეტაპზე, დამტკიცებული გრაფიკის შესაბამისად ბაკალავრიატის პროგრამის სამივე კურსის თითოუელ ოცეულს ჩაუტარდებათ სწავლება აღნიშნულ თემასთან დაკავშირებით.
მსგავსი სწავლება ჩატარდება ყოველწლიურად, რათა იუნკერების ყოველ ახალ ნაკადს საშუალება მიეცეს გაეცნონ გენდერული თანასწორობის პრინციპებსა და გაეროს უშიშროების საბჭოს რეზოლუცია № 1325-ს.

In the framework of National Action Plan and by the support of the Head of NDA Administration Maia Avaliani the Academy has added the training on Gender Equality Principles and United Nations Security Council Resolution 1325 to its study plan.
On this stage, according to the approved schedule Bachelor programme Junkers of all three courses will be attending the training on the above mentioned subject.
The training will be held annually, in order to give the newcomer Junkers an opportunity to familiarize themselves with the Gender Equality Principles and United Nations Security Council Resolution 1325.