საქართველოს ეროვნულ თავდაცვის აკადემიასა და ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა. დოკუმენტს ხელი უმაღლესი სასწავლებლების რექტორებმა ზურაბ აგლაძემ და ვლადიმერ პაპავამ მოაწერეს.
მემორანდუმის გაფორმება მიზნად ისახავს უნივერსიტეტის სტუდენტებისა და აკადემიის მსმენელების მაღალი კვალიფიკაციის პროფესიონალებად ჩამოყალიბებასა და პროფესორ-მასწავლებელთა კვალიფიკაციის ამაღლებას.
დღესვე, ბატონმა ვლადიმერ პაპავამ ბაკალავრიატის იუნკერებს ლექცია ჩაუტარა თემაზე „ქართული ეკონომიკა“.
ლექციის მსვლელობისას, ბატონმა ვლადიმერმა ქართული ეკონომიკის პრობლემებსა და პერსპექტივებზე ისაუბრა, ასევე განიხილა ქვეყანაში განხორციელებული ინვესტიციები.

Vladimer Papava at NDA
Memorandum of Understanding was signed between the Georgian National Defence Academy and the Ivane Javakhishvili Tbilisi State University by the Rectors of the highest Institutions - Zurab Agladze and Vladimer Papava.
The purpose of signing the memorandum is to support the University Students and Academy Listeners to become more professionals in their fields and the professors’/teachers’ professional development.
After signing the memorandum Mr. Papava delivered the lecture to Bachelor School Junkers on the Georgian Economy.
During the lecture, he talked about the problems and perspectives of Georgian Economy and also discussed the investments made in the country.