დღეს, დიდი ბრიტანეთის სამეთაურო-საშტაბო კურსის მსმენელებსა და ხელმძღვანელებს საქართველოს პრემიერ–მინისტრის სპეციალურმა წარმომადგენელმა რუსეთის ფედერაციასთან ურთიერთობის საკითხებში, ბატონმა ზურაბ აბაშიძემ საქართველო-რუსეთის ურთიერთობების დინამიკა და სამომავლო პერსპექტივები გააცნო.
შეხვედრის მეორე ნახევარი კავკასიის რეგიონში არსებული კონფლიქტებისა და ენერგო უსაფრთხოების საკითხების განხილვას დაეთმო.
თემაზე მოხსენებით გამოვიდნენ რეგიონალური კონფლიქტების საკითხში ბრიტანეთის საელჩოს მრჩეველი, დოქტორი ქრისტოფერ ჯოისი, სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ცენტრის პრეზიდენტი, ბატონი ალექსანდრე რონდელი, British Petroleum (BP) საქართველოში აღმასრულებელი დირექტორი, ბატონი ნილ დანი, კავკასიის კორესპონდენტები ქალბატონი რაიან დემიტრიე და ბატონი რეგის გენტე.

Today, Special Representative of the Prime-Minister of Georgia for relations with the Russian Federation, Mr. Zurab Abashidze introduced to the Great Britain Command and Staff Course Listeners and Leadership the dynamic of Georgian-Russian relations and its future perspectives.
The existing conflicts in the Caucasian Region and the energy security issues were discussed during the second half of the meeting.
The speakers at the meeting were Regional Conflict Advisor of British Embassy, Dr. Christopher Joyce, the President of Georgian Foundation for Strategic and International Studies, Mr. Alexandre Rondeli, CEO of British Petroleum (BP) in Georgia, Mr. Neil Dunne, Caucasus correspondents Ms. Rayhan Demytrie and Mr. Régis Genté.