საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს ახალი თანამშრომლების ვიზიტი ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში
დღეს, ეროვნულ თავდაცვის აკადემიას საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს ახალი თანამშრომლები ესტუმრნენ. შეხვედრა გაცნობით ხასიათს ატარებდა.
ვიზიტის ფარგლებში, სტუმრები აკადემიის ხელმძღვანელობას შეხვდნენ. შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში წარიმართა. აკადემიის ხელმძღვანელობამ სტუმრებს აკადემიის ისტორია, სტრუქტურა, საერთაშორისო ურთიერთობები, არსებული საგანმანათლებლო პროგრამები, მიღების პირობები, მიმდინარე პროცესები და აკადემიის სამომავლო გეგმები გააცნო.
შეხვედრაზე, ასევე ისაუბრეს გაცვლითი პროგრამების, იუნკერების დათხოვნის, აქტივობების, დღის განრიგის, სტიპენდიისა და კონტრაქტის პირობების შესახებ.

New Employees of the Ministry of Defence of Georgia visited NDA. The meeting had an introductory nature.
In the framework of the visit, the guest held the meeting with the NDA Leadership. The meeting was conducted in an interactive format. NDA Leadership introduced to the guests the history and structure of NDA. On the other hand, the international relations, existing educational programmes, admission requirements, current and future activities were discussed.
During the meeting the parties also talked about the exchange programmes, Junkers’ day offs, activities, daily routine, scholarship and contract.