ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში უმცროს ოფიცერთა მომზადების სკოლის კურსების გამოშვების ღონისძიება გაიმართა. საარტილერიო მომზადების კურსი, რომელიც 18-მა სამხედრო მოსამსახურემ ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში გაიარა, 28 კვირას მიმდინარეობდა. სამხედრო-საინჟინრო და კავშირგაბმულობის კურსებს კი 18 სამხედრო 22 კვირის განმავლობაში გადიოდა. სამივე კურსზე 36 უმცროსი ოფიცერი მომზადდა.
კურსების გამოშვების ღონისძიებას ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში საქართველოს შეიარაღებული ძალების გენერალური შტაბის უფროსის მოადგილე, პოლკოვნიკი ვლადიმერ ჩაჩიბაია და აკადემიის რექტორი ზურაბ აგლაძე დაესწრნენ. პოლკოვნიკმა ვლადიმერ ჩაჩიბაიამ ოფიცრებს სიტყვით მიმართა. გენერალური შტაბის უფროსის მოადგილემ ოფიცერთა განათლების მნიშვნელობაზე ისაუბრა და სამხედროებს კურსის წარმატებით დასრულება მიულოცა.
უმცროს ოფიცერთა მომზადების სკოლის კურსდამთავრებულებს შეიარაღებული ძალების წარმომადგენლებმა სერთიფიკატები გადასცეს.

NDA hosted the graduation ceremony of the Junior Officer Basic School Courses. 18 military servicemen attended the Artillery Course which lasted 28 weeks. Military-Engineering and Signal Courses duration was 22 weeks and 18 military servicemen attended these courses. In total 36 Officers graduated the Junior Officer Basic School.
First Deputy Chief of General Staff, Colonel Vladimer Chachibaia and the NDA Rector Zurab Agladze attended the ceremony. First Deputy Chief of General Staff talked about the importance of the Officers’ education and congratulated them on the successful completion of the course.
The representatives of the GAF handed over the certificates to the Junior Officer Basic School graduates.