ეროვნულ თავდაცვის აკადემიას ნატოს სამხედრო განათლების განვითარების პროგრამის (DEEP) წარმომადგენლები ბატონი რობერტ ანტისი და ქალბატონი კლაუდია კლარკი ესტუმრნენ.
ვიზიტის ფარგლებში, სტუმრები აკადემიის პროფესორ-მასწავლებლებსა და სამხედრო ინსტრუქტორებს ჩაუტარებენ სამდღიან სწავლებას მოსწავლეთა შეფასების საკითხებზე. სწავლება ნატოს სამხედრო განათლების განვითარების პროგრამის მხარდაჭერით ხორციელდება.
სტუმრები აკადემიის რექტორის მოადგილეს, ბატონ ერეკლე ჩიგოგიძეს, სასწავლო სამმართველოსა და აკადემიის სამხედრო და სამოქალაქო სკოლების ხელმძღვანელებს შეხვდნენ.
შეხვედრაზე აკადემიის წარმომადგენლებმა სტუმრებს სტუდენტებისა და სასწავლო პროცესის შეფასებისა და მონისტორინგის სისტემა, სასწავლო პროგრამების დაგეგმვისა და განხორციელების პროცესები გააცნეს.

The representatives of the NATO Defence Education Enhancement Program Mr. Robert Antis and Ms. Claudia Clark visited NDA.
In the framework of the visit, the guests will held the three days seminars regarding the Student Assessment and Evaluation issues for the NDA professors and military instructors. The program is carried out by the support of the NATO Defence Education Enhancement Program.
The guests met with the Deputy Rector of NDA, Mr. Erekle Chigogidze and the Heads of Educational Division and NDA military and civilian schools.
During the meeting, the Academy representatives introduced the evaluation and monitoring system of the students and the educational process, and the planning and implementation process of the educational programmes at NDA schools.