დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნულმა თავდაცვის აკადემიამ უმაღლესი და პროფესიული განათლების, საზღვარგარეთ სწავლისა და სტუდენტური სერვისების მე-4 საერთაშორისო გამოფენაში პირველად მიიღო მონაწილეობა.
ორდღიანი გამოფენის ფარგლებში, ეთა-ს ხელმძღვანელებსა და წარმომადგენლებს მომავალ მსმენელებთან პირისპირ გასაუბრების საშუალება მიეცათ. თავდაცვის მინისტრის მოადგილემ, თამარ ქაროსანიძემ და ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორმა, ზურაბ აგლაძემ აბიტურიენტებს საბაკალავრო პროგრამები გააცნეს. მომავალ სტუდენტებს სამოქალაქო და სამხედრო განათლების მიღების პერსპექტივების შესახებ პრეზენტაციაც წარუდგინეს.
გამოფენის დასრულების შემდეგ, ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში სწავლის მსურველი აბიტურიენტები უმაღლეს სამხედრო სასწავლებელს ესტუმრნენ და აკადემიის ინფრასტრუქტურა ადგილზე დაათვალიერეს. ახალგაზრდებმა პასუხები მათთვის საინტერესო ყველა კითხვაზეც მიიღეს.

NDA at an International Education Fair
Davit Agmashenebli National Defence Academy participated in the 4th International Exhibition of High and Professional Educational, Learning Abroad and Students’ Services for the first time.
Within two-day long exhibition, the leadership and representatives of National Defence Academy were able to speak with the future students willing to enter the Academy. Deputy Defence Minister Tamar Karosanidze and Rector of NDA Zurab Agladze introduced the entrants Bachelor programs. Future students were also delivered a presentation on the prospects how to get civilian and military education at the Academy.
Following the exhibition, the entrants wish to study at NDA visited the Academy and viewed the infrastructure on the ground. They also received detailed answers to the questions they were interested in.