საქართველოს დამოუკიდებლობის აღდგენის 23 წლისთავისადმი მიძღვნილი სამეცნიერო კონფერენცია
სამეცნიერო კონფერენციაზე მოხსენებით გამოვიდნენ დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის იუნკერები, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის, შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტის,  ბალტიის საერთაშორისო აკადემიის, ქართულ-ამერიკული უნივერსიტეტისა და თბილისის ღია სასწავლო უნივერსიტეტის სტუდენტები.
კონფერენციის მსვლელობისას განხილული იქნა საქართველოსა და ამიერკავკასიაში გეოპოლიტიკისა და უსაფრთხოების მიმართულებებით არსებული პრობლემური საკითხები.
მონაწილეებს სერთიფიკატები სამეთაურო-საშტაბო სკოლის უფროსმა ინსტრუქტორმა, ვიცე-პოლკოვნიკმა ზურაბ მჭედლიშვილმა გადასცა.

Scientific Conference Dedicated to the 23rd Year Anniversary of the Independence of Georgia
The Speakers at the conference were Davit Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia Junkers, Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, Georgian Technical University, International Black Sea University, Baltic International Academy, Georgian American University and Tbilisi Open University students.
During the conference the speakers discussed the existing geopolitical and security issues in Georgia and Transcaucasia.
Senior Instructor of CGS, Lieutenant-Colonel Zurab Mchedlishvili handed over the certificates to the participants.