დღეს ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში კინოჩვენება გაიმართა. დოკუმენტური ფილმის „სრული სვლით დასავლეთისაკენ“ ჩვენებას სამხედრო აკადემიის საბაკალავრო სკოლის 200 იუნკერი დაესწრო. ღონისძიება პროექტ „ჯარის მეგობართა საზოგადოების“ ფარგლებში გაიმართა.
ფილმში საქართველოს უახლესი ისტორიის პოლიტიკური და ეკონომიკური მოვლენებია ასახული. ჩვენების დასრულების შემდეგ შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში გაგრძელდა. გერმანელ რეჟისორს შტეფან ტოლცს იუნკერებმა ფილმთან დაკავშირებით კითხვები დაუსვეს.
შტეფან ტოლცი საქართველოში პირველად დაახოებით 20 წლის წინ ჩამოვიდა. მომავალი რეჟისორი 90-ან წლებში საქართველოს თეატრალურ ინსტიტუტში სწავლობდა. გადაღებული აქვს ფილმი „კავკასიური ნადიმი“, რომელშიც საბჭოთა კავშირის დაშლასთან დაკავშირებული მოვლენებია ასახული. შტეფან ტოლცი თბილისში 2008 წელს დაბრუნდა და საქართველოს მასშტაბით მოგზაურობა გადაწყვიტა. სწორედ მაშინ შეიქმნა ფილმი „სრული სვლით დასავლეთისაკენ“.

Today the film screening was held at NDA. 200 NDA Bachelor School Junkers attended the documentary “Full Route to West”. The event was held in the framework of the project “Union of Friends of the Army”.
The political and economical events of the modern Georgian history are depicted in the film. After the film screening, the meeting with the film director continued in an interactive format. The Junkers asked questions regarding the film to the film director Stefan Tolz.
For the first time Stefan Tolz arrived in Georgia approximately 20 years ago. Future director graduated Theatrical Institute of Georgia in the 1990s. One of his films is “Caucasus Feast” that portrays the events associated with the collapsing of the Soviet Union. Stefan Tolz returned in Tbilisi in 2008 and decided to travel throughout Georgia. During that period he filmed “Full Route to West”.