დღეს, ეროვნულ თავდაცვის აკადემიას საქართველოს თავდაცვის მინისტრის მოადგილე, ბატონი მიხეილ დარჩიაშვილი, საინფორმაციო ცენტრის უფროსი ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ, ქალბატონი ელენე გოცაძე, ღია უნივერსიტეტის რექტორი, ბატონი ნოდარ პაპუკაშვილი და ამავე უნივერსიტეტის სტუდენტები ესტუმრნენ.
აღნიშნული ვიზიტი საინფორმაციო ცენტრის ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ და ღია უნივერსიტეტის ხელშეწყობით განხორციელდა. ბატონმა მიხეილმა აკადემიის საბაკალავრო სკოლის იუნკერებსა და ღია უნივერსიტეტის სტუდენტებს ლექცია წაუკითხა თემაზე „თავდაცვის სამინისტროსა და შეიარაღებული ძალების როლი საქართველოს ნატოსკენ ინტეგრაციის გზაზე და სამშვიდობო ოპერაციები“.
ლექციის მეორე ნახევარი კითხვა-პასუხს დაეთმო, იუნკერებმა ბატონ მიხეილს კითხვები დაუსვეს საქართველოს ნატოში ინტეგრაციასთან დაკავშირებულ საკითხებზე.

Today Deputy Defence Minister of Georgia Mikheil Darchiashvili, Head of the Information Center on NATO and EU, Elene Gotsadze, Rector of the Open University, Nodar Papukashvili and the students of this university visited NDA.
Above mentioned visited was held by the cooperation between the Information Center on NATO and EU and the Open University. Mr. Darchiashvili delivered the lecture to the NDA Bachelor School Junkers and the Open University Students with the topic “The Role of the Ministry of Defence and Armed Forces regarding the integration of Georgia in NATO and the Peacekeeping Operations”.
During the second part of the meeting the Junkers asked questions to Mr. Darchiashvili regarding the issues associated with the integration of Georgia in NATO.