სამხედრო პოლიციის დეპარტამენტის უფროსი პოლკოვნიკი კახაბერ ჩიხრაძე ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში
დღეს, ეროვნულ თავდაცვის აკადემიას საქართველოს შეიარაღებული ძალების გენერალური შტაბის სამხედრო პოლიციის დეპარტამენტის უფროსი, პოლკოვნიკი კახაბერ ჩიხრაძე ესტუმრა. პოლკოვნიკი ჩიხრაძე აკადემიის კაპიტნის საკარიერო სკოლის მსმენელებს შეხვდა. შეხვედრა გაცნობით ხასიათს ატარებდა.
შეხვედრის ფარგლებში პოლკოვნიკმა კახაბერ ჩიხრაძემ სამხედრო პოლიციის ისტორიასა და სტრუქტურაზე ისაუბრა. მან მსმენელებს სამხედრო პოლიციაში  განსახორციელებელი რეფორმების შესახებ პრეზენტაცია წარუდგინა. რეფორმებზე საუბრისას, სამხედრო პოლიციის დეპარტამენტის უფროსმა ყურადღება დეპარტამენტის დაკომპლექტებისა და სტრუქტურის კუთხით დაგეგმილ ცვლილებებზე გაამახვილა.
შეხვედრის მეორე ნახევარი კითხვა-პასუხის რეჟიმში წარიმართა და ძირითადად სამხედრო პოლიციის ახალი სტრუქტურის ჩამოყალიბებასთან დაკავშირებულ საკითხებს შეეხო.

Today the Head of the Military Police Department of the Georgian Armed Forces General Staff, Colonel Kakhaber Chikhradze visited NDA. Colonel Chikhradze met with the NDA Captain Career School Listeners. The meeting had an introductory nature.
In the framework of the visit Colonel Kakhaber Chikhradze talked about the history and structure of the military police. He presented the planned reforms in the department to the NDA Captain Career School Listeners. During discussing the reforms, the Head of the Military Police Department highlighted the planned changes in terms of staffing and structure.
The second part of the meeting was held in an interactive way and mainly referred to the issues associated with the development of the new structure within the military police.