28 მაისს ეროვნულმა თავდაცვის აკადემიამ 21 წლის იუბილე აღნიშნა.
იუბილესთან დაკავშირებით გამართული ღონისძიების ფარგლებში, აკადემიის კომენდანტის მოვალეობის შემსრულებელმა, ვიცე-პოლკოვნიკმა ვასილ კოპეიკინმა თანამშრომლებს აკადემიაში ერთი წლის განმავლობაში განხორციელებული ღონისძიებებისა და ცვლილებების შესახებ პრეზენტაცია წარუდგინა.
ვიცე-პოლკოვნიკმა ვასილ კოპეიკინმა აკადემიის 16 ღვაწლმოსილ თანამშრომელს საპატიო სიგელი გადასცა. ასევე, აკადემიის რექტორის სახელით, მადლობის სიგელი გადაეცა 111 თანამშრომელს და მადლობა გამოეცხადა 109 თანამშრომელს. 28 მაისის ღონისძიება საბაკალავრო სკოლის იუნკერებმა იუმორისტული შოუთი დაასრულეს.
აკადემიის იუბილესთან დაკავშირებით, 30 მაისს საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს შემეცნებით-საგანმანათლებლო ცენტრში საბაკალავრო სკოლის იუნკერების ნახატების გამოფენა, კონცერტი და სპექტაკლი „სამშობლოს გმირები სჭირდება“ გაიმართა.

National Defence Academy celebrated its 21st Anniversary on 28th of May.
In the framework of the event planned regarding the Anniversary, NDA Acting Commandant Lieutenant-Colonel Vasil Kopeikini delivered the presentation highlighting the events and changes carried out at the Academy during this year.
Lieutenant-Colonel Vasil Kopeikini handed over the Honorary Certificate to the 16 honorary employees. Addition to this 111 employees received “Thank You” Certificates and 109 employees were thanked for their input in the name of NDA Rector.
Regarding the NDA Anniversary, on 30th of May at the Cognitive-Educational Center of the Ministry of Defence NDA Bachelor School Junkers’ painting exhibition, concert and theatrical performance “The Country need Heroes” was held.