დღეს, ეროვნულ თავდაცვის აკადემიას კინორეჟისტორი, ბატონი ელდარ შენგელაია და საქართველოს კინემატოგრაფიის ეროვნული ცენტრის დირექტორი, ქალბატონი ნანა ჯანელიძე ესტუმრნენ.
“ჯარის მეგობართა საზოგადოების” პროექტის ფარგლებში, აკადემიის საბაკალავრო სკოლის იუნკერებისათვის ელდარ შენგელაიას ფილმის „შერეკილები“ ჩვენება გაიმართა.
რეჟისორმა იუნკერებს ფილმის გადაღებასთან დაკავშირებული საინტერესო ისტორიები უამბო. მან ასევე ისაუბრა მის სარეჟისორო კარიერასა და პირად გამოცდილებებზე. ფილმის დასრულების შემდეგ ბატონმა ელდარმა მათ შეკითხვებსაც უპასუხა.
ფილმის ჩვენება საქართველოს თავდაცვის სამინისტროსა და კინოცენტრს შორის არსებული მემორანდუმის საფუძველზე განხორციელდა. სამხედრო მოსამსახურეებისთვის მსგავსი ტიპის კულტურულ-შემეცნებითი ღონისძიებები კვლავაც გაიმართება.

Today the movie Director, Mr. Eldar Shengelaia and the Director of Georgian National Center of Cinematography, Mrs. Nana Janelidze visited NDA.
In the framework of the project of the "Union of Friends of the Army" the movie ”Sherekilebi” was screened for the NDA Bachelor School Junkers.
The movie director told the interesting stories regarding the filming process to the Junkers. He also talked about his career as a movie director and shared his experience. After the movie Mr. Shengelaia answered to the Junkers’ questions.
The screening of the film was held under the memorandum signed between the Ministry of Defence of Georgia and Georgian National Film Center. The similar cultural-educational events will be regularly held for the military personnel.