კაპიტნის საკარიერო სკოლის კურსების გამოშვება
დღეს, ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში კაპიტნის საკარიერო სკოლის კურსდამთავრებულთა გამოშვების საზეიმო ცერემონიალი გაიმართა. საქართველოს შეიარაღებული ძალების სხვადასხვა ქვედანაყოფის ოთხმოცდაოთხმა სამხედრო მოსამსახურემ კაპიტნის საკარიერო სკოლაში - მანევრის, დაზვერვის, ლოგისტიკის, პერსონალის, სამხედრო საინჟინრო, კავშირგაბმულობისა და არტილერიის კურსები გაიარა.
ცერემონიალის დაწყებამდე კურსდამთავრებულებმა და მოწვეულმა სტუმრებმა წუთიერი დუმილით პატივი მიაგეს საქართველოს ერთიანობისთვის ბრძოლისა და სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს დაღუპული სამხედრო მოსამსახურეების ხსოვნას.
საქართველოს თავდაცვის მინისტრის მოადგილემ, ქალბატონმა თამარ ქაროსანიძემ, გენერალური შტაბის უფროსის პირველმა მოადგილემ, ბრიგადის გენერალმა ვლადიმერ ჩაჩიბაიამ და აკადემიის რექტორმა, ბატონმა ზურაბ აგლაძემ კურსდამთავრებულებს სასწავლო პროცესის დასრულება მიულოცეს.
კაპიტნის საკარიერო სკოლის ხუთ წარმატებულ კურსდამთავრებულს დიპლომები ქალბატონმა თამარ ქაროსანიძემ გადასცა. ბრიგადის გენერალმა ვლადიმერ ჩაჩიბაიამ, შეიარაღებული ძალების წვრთნებისა და სამხედრო განათლების სარდალმა, ვიცე-პოლკოვნიკმა შალვა ბაჯელიძემ, J-7 სამხედრო განათლებისა და საბრძოლო მომზადების დეპარტამენტის უფროსმა, პოლკოვნიკმა დავით ნაკაშიძემ, ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორმა, ბატონმა ზურაბ აგლაძემ და აკადემიის კომენდანტის მოვალეობის შემსრულებელმა, ვიცე-პოლკოვნიკმა ვასილ კოპეიკინმა სკოლის კურსდამთავრებულებს შესაბამისი დიპლომები გადასცეს.
ცერემონიალის ბოლოს, კაპიტნის საკარიერო სკოლის ოფროსმა, მაიორმა დავით ჩხეტიანმა სკოლის ინსტრუქტორებს კურსების წარმატებით ჩატარებისთვის საჩუქრად წიგნები სამხედრო თემატიკაზე გადასცა.

Today the graduation of Captain Career School Maneuver, Intelligence, Logistics, Personnel, Military Engineering, Signal and Artillery Courses was held at the NDA.
Before the ceremony the graduates and guests observed the moment of silence in memory of the fallen military personnel.
Deputy Minister, Mrs. Tamar Karosanidze, First Deputy Chief of General Staff, Brigade General Vladimer Chachibaia and NDA Rector, Zurab Agladze congratulated to the School listeners the graduation.
Mrs. Tamar Karosanidze handed over the diplomas to the five successful Captain Career School graduates. Brigade General Vladimer Chachibaia, Commander of the Training and Military Education of the Armed Forces, Lieutenant-Colonel Shalva Bajelidze, Head of J-7 Military Education and Combat Training Department, Colonel Davit Nakashidze, NDA Rector, Mr. Zurab Agladze and NDA Acting Commandant, Lieutenant-Colonel Vasil Kopeikini handed over the certificates to the graduates.
After the Ceremony the Head of the Captain Career School, Major Davit Chkhetiani gifted the books on the military topic to the School Instructors for the successfully implementing the Courses.