აშშ-ს საჰაერო ძალების აკადემიის წარმომადგენლების ვიზიტი
დღეს დასრულდა ამერიკის შეერთებული შტატების საჰაერო ძალების აკადემიის წარმომადგენლების ერთკვირიანი ვიზიტი ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში.
ვიზიტის ფარგლებში,  სტუმრები ეროვნულ თავდცვის აკადემიას, სსიპ -სახელმწიფო სამხედრო სამეცნიერო-ტექნიკურ ცენტრს „დელტა” და სსიპ - კადეტთა სამხედრო ლიცეუმს ესტუმრნენ. მათ ასევე მოინახულეს საქართველოს ისტორიული ადგილები და ღირსშესანიშნაობები.
ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში აშშ-ს საჰაერო ძალების აკადემიის კადეტები საბაკალავრო სკოლის იუნკერებს შეხვდნენ. შეხვედრა გაცნობით  ხასიათს ატარებდა. შეხვედრაზე მხარეებმა ერთმანეთს აკადემიების ისტორია, სტრუქტურა და არსებული საგანმანათლებლო პროგრამები გააცნეს. ქართულმა მხარემ ამერიკელ სტუმრებს საქართველოს სამხედრო ისტორიაც გააცნო. კადეტებს საშუალება მიეცათ დაეთვალიერებინათ აკადემიის ინფრასტრუქტურა და პირადად გაცნობოდნენ აკადემიაში ცხოვრების პირობებს.

The visit of US Air Force Academy Representatives
Today was the conclusion of visit of the United State Air Force Academy Representatives to the National Defence Academy.
In the framework of the visit, the guests visited to NDA, LEPL – State Military Science-Technical Centre “DELTA” and LEPL – Cadets’ Military Lyceum. They also viewed the Georgian historic places and sights.
At NDA US Air Force Academy Cadets met with the Bachelor School Junkers. During the meeting the parties introduced to each other the history, structure and existing educational programmes of the Academies. US Air Force Academy Representatives were also given an opportunity to familiarize themselves with the Georgian Military History and to view the Academy infrastructure.