საქართველოში ორდღიანი ოფიციალური ვიზიტით იმყოფება აშშ-ის არმიის მდივანი ჯონ მაკჰიუ.
დღეს, ამერიკელ სტუმართან ერთად ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში სტუმრად იმყოფებოდა საქართველოს თავდაცვის მინისტრის მოადგილე, ქალბატონი თამარ ქაროსანიძე. სტუმრებს აკადემიის რექტორმა, ბატონმა ზურაბ აგლაძემ უმასპინძლა.
აშშ-ის არმიის მდივანს საშუალება მიეცა გაცნობოდა აკადემიის ისტორიას, სტრუქტურას, არსებულ სამხედრო და სამოქალაქო სკოლებს, ასევე დაჭრილ მებრძოლთა პროგრამასა და აკადემიის სამომავლო გეგმებს.
შეხვედრის ბოლოს სტუმრებმა აკადემიის ინფრასტრუქტურა დაათვალიერეს.
ხვალ, აშშ-ის არმიის მდივანი საქართველოს თავდაცვის მინისტრს ირაკლი ალასანიას შეხვდება. შეხვედრაზე მხარეები საქართველოსა და აშშ-ის შორის თავდაცვის სფეროში ორმხრივი თანამშრომლობისა და სამომავლო პერსპექტივების შესახებ ისაუბრებენ. განხილვის ერთ-ერთი თემა იქნება ნატოს სამიტის შედეგად საქართველოსთვის მინიჭებული არსებითი პაკეტის იმპლემენტაციის პროცესში ამერიკული მხარის ჩართვა. ჯონ მაკჰიუ ასევე გაემგზავრება, გმირთა მოედანზე და საქართველოს ერთიანობისათვის დაღუპულ გმირთა მემორიალს გვირგვინით შეამკობს.

U.S. Secretary of the Army at the National Defence Academy
Today, along with the American guest the Deputy Defence Minister, Ms. Tamar Karosanidze visited NDA. Rector of NDA, Mr. Zurab Agladze hosted the guests.
U.S. Secretary of the Army had an opportunity to familiarize himself the history and structure of NDA, existing military and civilian schools, as well as the wounded warrior programme and the future activities of the Academy.
Within the visit to Georgia, U.S. Secretary of Army will meet with the Defence Minister Irakli Alasania. The parties will refer to the U.S. - Georgia defense cooperation and future prospects. U.S. support in the implementation of Substantial Package that Georgia received as a result of NATO Summit in Wales will be one of the main topics at the meeting.