სწავლება აკადემიის სამხედრო ინსტრუქტორებისთვის
ეროვნული თავდაცვის აკადემიის პროფესიული განვითარების ცენტრში აკადემიის სამხედრო ინსტრუქტორებისთვის ტარდება ორდღიანი სემინარი, თემაზე: „სამხედრო ხელოვნების ისტორია“. სემინარის ფარგლებში, განხილული იქნება სამხედრო ისტორიის მნიშვნელობა და მისი შესწავლის საუკეთესო პრაქტიკა.
სამხედრო ინსტრუქტორებისთვის სემინარს ამერიკის ეროვნული თავდაცვის უნივერსიტეტის, სამხედრო ისტორიისა და სტრატეგიის ასოცირებული პროფესორი, დოქტორი მაიკ პაველეკი ჩაატარებს.
აღნიშნული სემინარი ეროვნულ თავდაცვის აკადემიასა და ნატოს სამხედრო განათლების განვითარების პროგრამას (DEEP) შორის შეთანხმებული სამოქმედო გეგმის შემადგენელი ნაწილია.

“History of Military Art” Workshop for the NDA Military Instructors
The Professional Development Center of National Defence Academy will be hosting two day workshop on “History of Military Art”. During the workshop the importance of history and the best practice of teaching the history will be discussed.
Associate Professor of Military History and Strategy of the American National Defense University, Dr. Mike Pavelec will be conducting the workshop for the military instructors.
Above mentioned workshop is the part of an Action Plan collaborated between the National Defence Academy and NATO Defense Education Enhancement Programme (DEEP).