შვედეთის არმიის გენერალური შტაბის უფროსის ვიზიტი აკადემიაში
დღეს, ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში სტუმრად იმყოფებოდა შვედეთის არმიის გენერალური შტაბის უფროსი, გენერალ-მაიორი ანდერს ბრანსტრომი. შვედ გენერალს აკადემიის კომენდანტმა, პოლკოვნიკმა ნიკოლოზ აგლაძემ უმასპინძლა.
შეხვედრაზე ქართულმა მხარემ გენერალ-მაიორ ბრანსტრომს აკადემიის დაარსების ისტორია, სტრუქტურა, არსებული საგანმანათლებლო პროგრამები, საერთაშორისო კუთხით გატარებული ღონისძიებები და აკადემიის სამომავლო გეგმები გააცნო.
შეხვედრის ბოლოს, შვედეთის არმიის გენერალური შტაბის უფროსმა აკადემიის ინფრასტრუქტურა და მატერიალ-ტექნიკური ბაზა დაათვალიერა.

Visit of Chief of Staff Swedish Army at the National Defence Academy
Today, the Chief of Staff Swedish Army, Major General Anders Brännström visited NDA. The Commandant of NDA, Colonel Nikoloz Agladze hosted the Swedish General.
During the meeting the Georgian side introduced to the Major General Brännström the history and structure of NDA, as well as the existing educational programmes and the activities carried out in terms of international relations. The future activities of NDA were also discussed.
After the meeting Chief of Staff Swedish Army viewed the Academy infrastructure and the material-technical base.